minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Predstavite se...

Predstavite se... pred 3 let 3 mesecev #18864

• gasper
  • gasper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 16
@dreja: Dobrodošel na forumu!!! Sem videl, da si že kar za začetek štartal na polno in prpravil zanimiv prispevek o Seiku in Citizenu...Super!!!ps: Še kakšno sliko od Tutime!!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 3 let 3 mesecev #18867

• dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 34
Hvala za dobrodošlico :)

Še moj Vostok:

in Tutima:

Na zgornjem delu vrtljive lunete (nad št.12) bi moral biti še rdeč "marker". Zgleda da je bil marker samo rdeča nalepka, saj je kar naenkrat v celoti odpadel (čeprav ure nisem nikamor udaril ali podrsal). Če bi bilo barvano, bi se barva začela počasi luščiti...

LP Andrej
Attachments:

Last Edit: od dreja.

Predstavite se... pred 3 let 3 mesecev #18871

• gasper
  • gasper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
Ravno luneta mi je pri tem modelu všeč. Pri nekaterih navitimerjih se je tudi pojavila podobna. Breitling jo imenuje perlage(biserna oblika), če se na motim...

Predstavite se... pred 3 let 2 mesecev #18928

• Tudor
  • Tudor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni!

Že nekaj časa spremljam forume o urah, do sedaj se pa nisem včlanil še v nobenega. Po pravici povedano se verjetno nebi niti v Minutko, če ne bi imel namena prodati par ur iz zbirke (kar pa se mi brez predhodne predstavitve ne zdi prav:)).

K temu me je spodbudila ena izmed preteklih prodaj, ko sem imel priložnost spoznati člana minutke (Domča - ki je mimogrede odličen kupec in družba:)). Poleg tega, da sem prodal uro sva tudi prijetno pokramljala in si izmenjala kontakte - čisto nekaj drugega kot običajna prodaja ur preko bolhe. Ker mi bolha res ni všeč, ur pa se mi (še) ne da prodajati ur v tujino sem se odločil, da jih najprej pokažem tule - mogoče bo komu kakšna všeč in jo bo tudi cenil za kar je.

Sicer ure zbiram že kakšne pet let, vse skupaj pa je zanetil oče in ura, ki sem jo dobil za birmo (Tissojev kronograf). Temu je sledil kratek premor, potem pa brskanje po internetu, odkritje WUS F71 in nakup Junkersovega pilota, certine c-sport, seika SKX007, seagulla 1963, tudor black baya (darilo za 30ko) certine DS action, seika sarb033, orient bambina (hvala domč:)), hamiltona navy suba, potapljaškega sectorja (darilo sestre), vostok amphibie in parih vintage ur.

Želja pa seveda ni konec:) Trenutno imava skupaj s punco (uspešno uvedena v svet ur) ogledano eno omego speedmaster reduced, ki pa bo zahtevala kar nekaj šparanja - zato tudi poskus prodaje nekaterih kosov (poslikam in objavim ko bom imel čas).

Če sem pa že prijavljen pa morda še kdaj kej objavim:)

Lep pozdrav vsem

Predstavite se... pred 3 let 2 mesecev #18929

• Carlito149
  • Carlito149 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 67
Tudor dobrodošel.
Imaš kar zavidljivo kolekcijo ;)

Predstavite se... pred 3 let 2 mesecev #18931

• Tudor
  • Tudor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 0
Hvala Carlito, kolikor se videl tvojih ur je tudi tvoja kolekcija zelo lepa

Predstavite se... pred 3 let 2 mesecev #18934

• Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 6
Pozdravljeni!

Že kar nekaj časa prebiram forum, pred kratkim pa sem se tudi končno včlanil in se odločil napisati tudi svojo prvo objavo.

Moje ime je Alekasndar sem 27 letni magister upravnih ved in prihajam iz Ljubljane. Kot večina minutkarjev sem se z urami srečal že v otroštvu, ko so mi starši kupili digitalno uro Casio, ki pa je bila kar hitro izgubljena, ampak nikoli pozabljena. Drugo uro, ki sem jo imel je bila od Catamarana, ki jo imam še danes spravljeno (ampak na žalost ne dela več, že več kot 15 let).

Prvo uro, ki sem jo kupil sam je bila Certina DS Podium Chronograph GMT. Ura je bila »darilo« ob uspešno zaključenem študiju. Po nakupu Certine sem se resneje začel zanimati za ure. Več sem bral, bolj so me ure začele zanimati in zdaj ne mine dan, da ne bi nekaj prebral, si ogledal kakšen posnetek ali pa s kom podebatiral o urah.

Ko se začneš zanimati za ure, prej ali slej naletiš na forum minutka. Potem bereš in bereš, objavo za objavo in ugotavljaš koliko informacij in znanja o urah imate minutkarji ter kakšne neverjetne zbirke imate in seveda strast do ur. Tudi sam sem se nalezel in zdaj že gledam svojo naslednjo in tudi prvo mehansko uro (Seiko SKX013 če jo kdo slučajno prodaja, naj ne bo sramežljiv ;) ). Zdaj nenehno gledam slike, berem recenzije, obiskujem trgovine itd. Mislim, da sem se z urami okužil in niti ne želim zdravila :cheer:

Tukaj bi izkoristil še priložnost in se zahvalil vsem, ki skrbite, da je forum živ in delite svoje znanje! :bow:
Zahvale: criptus

Last Edit: od Aleksandar.

Predstavite se... pred 3 let 2 mesecev #18935

• gasper
  • gasper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
Dobrodošla Tudor in Aleksandar! Zdaj pa kar na delo in kakšno sliko postat:-)))

Last Edit: od gasper.

Predstavite se... pred 3 let 2 mesecev #18937

• Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 6
Prilagam še sliko svoje trenutne ure (sem hotel probati kako se prilepi slika in če deluje :) )

Attachments:

Last Edit: od Aleksandar.

Predstavite se... pred 3 let 2 mesecev #18941

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 291

Aleksandar napisal: Pozdravljeni!

Že kar nekaj časa prebiram forum, pred kratkim pa sem se tudi končno včlanil in se odločil napisati tudi svojo prvo objavo.

Moje ime je Alekasndar sem 27 letni magister upravnih ved in prihajam iz Ljubljane. Kot večina minutkarjev sem se z urami srečal že v otroštvu, ko so mi starši kupili digitalno uro Casio, ki pa je bila kar hitro izgubljena, ampak nikoli pozabljena. Drugo uro, ki sem jo imel je bila od Catamarana, ki jo imam še danes spravljeno (ampak na žalost ne dela več, že več kot 15 let).

Prvo uro, ki sem jo kupil sam je bila Certina DS Podium Chronograph GMT. Ura je bila »darilo« ob uspešno zaključenem študiju. Po nakupu Certine sem se resneje začel zanimati za ure. Več sem bral, bolj so me ure začele zanimati in zdaj ne mine dan, da ne bi nekaj prebral, si ogledal kakšen posnetek ali pa s kom podebatiral o urah.

Ko se začneš zanimati za ure, prej ali slej naletiš na forum minutka. Potem bereš in bereš, objavo za objavo in ugotavljaš koliko informacij in znanja o urah imate minutkarji ter kakšne neverjetne zbirke imate in seveda strast do ur. Tudi sam sem se nalezel in zdaj že gledam svojo naslednjo in tudi prvo mehansko uro (Seiko SKX013 če jo kdo slučajno prodaja, naj ne bo sramežljiv ;) ). Zdaj nenehno gledam slike, berem recenzije, obiskujem trgovine itd. Mislim, da sem se z urami okužil in niti ne želim zdravila :cheer:

Tukaj bi izkoristil še priložnost in se zahvalil vsem, ki skrbite, da je forum živ in delite svoje znanje! :bow:

Dobrodošel doma :) Hvala za pohvale, osnovni namen foruma je bil ravno to. Dati nepoucenim osnovne smernice za nakup ure, pravilen izbor in seveda vzdrzevati najboljso bazo znanja o urah v Sloveniji. To nam je seveda s pomocjo forumasev tudi uspelo. Tako na tem mestu lepa hvala vsem, ki prispevate s svojim znanjem in izkusnjami za skupno dobro in dvig urarske kulture v Sloveniji :)
Zahvale: apmata

Last Edit: od criptus.
minutka.si minutka.si minutka.si