minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Predstavite se...

Predstavite se... pred 6 let 5 mesecev #10449

• Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 31
Stroka obrača, filozofija (politika) obrne..
Sicer pa kakorkoli pogledaš z leve, ali z desne, vsak se po svoje prizadeva, da bi drugi živeli po njegovem. Če to ne uspe pa vsaj, da bi se čim več ljudi strinjalo z njim, in če mu tudi to ni dano, bi rad videl, da ga pohvalijo in rečejo; glej sicer smo drugačnega mnenja, ampak povedal si pa izborno..
Kaj nam torej preostane, permanentni trud za prestiž, za prikazovanje lastnega znanja in demonstriranje vedenja o stvareh (ki jih lahko tudi ne poznamo) in nadaljnje, ter končno ..zbiranje simpatij in podpore našemu lastnemu egu..

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 6 let 5 mesecev #10452

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 311

Art napisal: Stroka obrača, filozofija (politika) obrne..
Sicer pa kakorkoli pogledaš z leve, ali z desne, vsak se po svoje prizadeva, da bi drugi živeli po njegovem. Če to ne uspe pa vsaj, da bi se čim več ljudi strinjalo z njim, in če mu tudi to ni dano, bi rad videl, da ga pohvalijo in rečejo; glej sicer smo drugačnega mnenja, ampak povedal si pa izborno..
Kaj nam torej preostane, permanentni trud za prestiž, za prikazovanje lastnega znanja in demonstriranje vedenja o stvareh (ki jih lahko tudi ne poznamo) in nadaljnje, ter končno ..zbiranje simpatij in podpore našemu lastnemu egu..

Ali enostavneje: odpovedati se egu. Potem vse težave magično izginejo ;)

Predstavite se... pred 5 let 1 mesec #14443

• apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 46
Pozdravljeni,

evo, da se predstavim, sem iz Maribora, ure zbiram zadnjih nekaj let. Postopek je tako že vsem dobro znan in podoben opisu iz uvodnika te teme. Ker sem dokaj na začetku zbirateljstva še do nekih res brand name ur nisem uspel priti, oziroma, da rečem drugače svojih želja še nisem uresničil. Čeprav je res, da se vsako leto nadrajujejo in spreminjajo. Moja prva želja je bil Zenit ElPrimero Kronograf, sedaj bi raje imel Defy Extreme El Primero :-(

Drugače pa trenutna faza je zbiranje ur Maurice Lacroix, avtomatske in ročno navijalne iz serij Masterpiece in Pontos. Zaenkrat jih je 6, pa še nekaj ostalih, skupaj jih je zbirki 10. Nekatere ostajajo za vedno (tako vsaj mislim sedaj?), druge so nekaj mesecev in se menjajo za kak drug model. Toliko, da jo imam nosim nekaj časa, vidim kaj me moti in kupim drugo.

Tako, to je moja zgodba kar se tiče ljubezni do ur.
Zahvale: Levjul

Predstavite se... pred 5 let 1 mesec #14445

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator

apmata napisal: Pozdravljeni,

evo, da se predstavim, sem iz Maribora, ure zbiram zadnjih nekaj let. Postopek je tako že vsem dobro znan in podoben opisu iz uvodnika te teme. Ker sem dokaj na začetku zbirateljstva še do nekih res brand name ur nisem uspel priti, oziroma, da rečem drugače svojih želja še nisem uresničil. Čeprav je res, da se vsako leto nadrajujejo in spreminjajo. Moja prva želja je bil Zenit ElPrimero Kronograf, sedaj bi raje imel Defy Extreme El Primero :-(

Drugače pa trenutna faza je zbiranje ur Maurice Lacroix, avtomatske in ročno navijalne iz serij Masterpiece in Pontos. Zaenkrat jih je 6, pa še nekaj ostalih, skupaj jih je zbirki 10. Nekatere ostajajo za vedno (tako vsaj mislim sedaj?), druge so nekaj mesecev in se menjajo za kak drug model. Toliko, da jo imam nosim nekaj časa, vidim kaj me moti in kupim drugo.

Tako, to je moja zgodba kar se tiče ljubezni do ur.

Lepo :) Sicer pa kolekcije predstavljamo tule: minutka.si/forum/kolekcije-ur-clanov-foruma.html

Predstavite se... pred 4 let 5 mesecev #17491

• Marksman
  • Marksman avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • "Kdor čas svoj prav obrne, se s čednostjo ogrne."
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni minutkarji,
ker sem objavil že nekaj komentarjev, je prav da se predstavim. Sem iz Savinjske, sicer zaposlen kot strojni mehanik, ure pa so mi priznam, kar velika neznanka. Bile so mi sicer vedno všeč, vendar jih zaradi tega nisem nosil že kar dolgo (verjetno odkar so nas prevzeli mobiteli). Bile so le kot 'nujen' pripomoček pri kakšnem teku in pohodu, kaj več pa razen zasanjanih želja ob gledanju oglasov z James Bondom in platnic revij, niti ne.
Po spletu sem iskal uro za v službo, nič posebnega, nekaj jeklenega, kar bi zdržalo kakšen udarec in kapljico olja več kakor Casio iz šolskih dni. Naletel sem na vašo spletno stran in skozi prebiranje vseh teh zanimivih tem o mehanizmih, prelepih dizajnov in človeški inovativnosti postal kar malce zaljubljen v ure. Sicer sem zbiratelj kovancev in bankovcev, kar zna postati sedaj kar velika težava.
Danes je prispela ta 'delovna' ura, naslednja je pa že v mislih :) Hvala minutkarju Carlitu za prodajo. Od sedaj bom imel na sebi kakšne dolge rokave več, Seiko bo namreč šel z roke zelo, zelo težko.

...v očeh se vam bo pojavila črna pika za nautice, ampak se bodo v naslednjem trenutku odprli apetiti za mehanskimi urami. pri vas se bodo pojavile prve mehanske ure seiko...

:woohoo:

Predstavite se... pred 4 let 5 mesecev #17503

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 65
Apmata in Marksman pozdravljena!
Opustite vsakršno upanje, vi, ki vstopate! Ta bolezen je kronična, samo kakšna ura jo za nekaj časa ustavi.
Zahvale: criptus

Predstavite se... pred 4 let 5 mesecev #17505

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator

Levjul napisal: Apmata in Marksman pozdravljena!
Opustite vsakršno upanje, vi, ki vstopate! Ta bolezen je kronična, samo kakšna ura jo za nekaj časa ustavi.

Exactly B) Zdravila NI !!!

Predstavite se... pred 4 let 5 mesecev #17508

• Carlito149
  • Carlito149 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 71
Marksman, pozdravljen se tukaj ;)
Naj ti dobro sluzi.

Predstavite se... pred 4 let 5 mesecev #17542

• Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 94
Marksman kot strojnik ne vem kje si hodil do zdaj :)

Predstavite se... pred 3 let 10 mesecev #18861

• dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 35
Pozdravljeni,
ime mi je Andrej.
Z mehanskimi urami se z vmesnimi presledki ukvarjam že nekaj časa.

V začetku 90tih sem si kupil prvo mehansko uro - Vostok.
Ko sem leta 2001 iskal mehansko uro za brata, se je začelo zares...
Kupil sem mu Fortis Flieger Autmatic (eta 2824).

Isto leto sem sebi kupil Tutima Flieger (eta 2892).
Želel sem si reedition FliegerChrono 1941 (njena predstavitev je bila takrat v reviji Življenje in Tehnika), vendar je bila 3x dražja od osnovnega Avtomatic modela :( Še danes si jo želim, vendar ne zaradi mehanizma (Valjoux 7760), ampak zaradi meni zelo lepega dizajna...

Občasno tudi kakšen enostaven mehanizem kaj poštimam in zreguliram s Timegrapherjem.

LP Andrej

Last Edit: od dreja.
minutka.si minutka.si minutka.si