minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Predstavite se...

Predstavite se... pred 6 let 4 tednov #9241

• ŠTEFANIČ
  • ŠTEFANIČ avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
ne vem zakaj mi ne rata naložit slike iz diska.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 6 let 4 tednov #9244

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 291

ŠTEFANIČ napisal: ne vem zakaj mi ne rata naložit slike iz diska.

www.minutka.si/forum/11-obvestila-novost...e-slik-na-forum.html
Zahvale: ŠTEFANIČ

Predstavite se... pred 6 let 4 tednov #9245

• Miha81
  • Miha81 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 37

ŠTEFANIČ napisal: ne vem zakaj mi ne rata naložit slike iz diska.

Poglej link, ki ga je pripel criptus. Je pa res, da meni noče nalagati, če uporabljam Firefox, z ostalimi brskalniki pa ni problema.
Zahvale: criptus, ŠTEFANIČ

Predstavite se... pred 6 let 4 tednov #9246

• ŠTEFANIČ
  • ŠTEFANIČ avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
...sedaj pa bo menda ratala še slika:
Attachments:

Predstavite se... pred 6 let 4 tednov #9247

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Lušna urca za vsako priložnost in za začetek ;)

Predstavite se... pred 5 let 10 mesecev #10433

• Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 123
Po dobrih trideset objavah še moja predstavitev...

Sem 24-letni doktorski študent filozofije. Naj vas to ne ustraši, čeprav se filozofije drži en čuden sloves "filozofiranja". Do neke mere sicer upravičeno (obstajajo določena področja, ki jih ne prebavljam in so res polna besedičenja), ampak jaz osebno raziskujem na takem področju filozofije, kjer ni ravno veliko prostora za prazne besede. Raziskujem namreč nekje vmes med formalno logiko (jup, tisto, kar je osnova matematike) in kognitivno znanostjo (ki interdisciplinarno odgovarja na vprašanja o duševnosti, pri čemer povezuje nevroznanost, umetno inteligenco, jezikoslovje, filozofijo in psihologijo).

Kot zanimivost naj omenim, da se trenutno ukvarjam s formalizacijo prepričanj. Zakaj je to zanimivost? Ker se logiki, ki operira s prepričanji, reče doksastična logika. Moja trenutno najljubša ura pa je ravno vintage Doxa iz družinske zapuščine (v stari grščini δόξα oz. doxa z našim zapisom pomeni mnenje, prepričanje).

Sicer pa sem se nad urami navdušil čisto po naključju. Oče je pred pet leti začel nositi svojo prvo avtomatično švicarsko uro, malo za tem pa je v dar dobil en kvarčni kronograf Swiss Military. Ker vedno nosi isto uro, mi je tale kronograf podaril. Potem sem dobil še nekaj družinske srebrnine (omenjeno Doxo iz l. 1961, eno Helvetio iz sedemdesetih in rusko Raketo), zasvojenost z urami pa ni bila več daleč. Zdaj večinoma nosim te stare navijače in jih ob fascinaciji, da še vedno delajo zelo natančno, počasi obnavljam.

Na spisku najbolj zaželjenih imam sicer Omego (npr. Speedmaster Profesional na usnjenem pasu in kakšen Seamaster) in Junghansov Max Bill. Tako da načrtov je še kar nekaj. ;)

Sicer pa poleg študija prevajam tudi strokovno in znanstveno literaturo in igram svojo levičarsko lepotico Epiphone Dot.

Evo, to je to iz moje strani.

Predstavite se... pred 5 let 10 mesecev #10437

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 65
Super, tukaj nas je že nekaj "filozofov" - vključno z mano.
En pravi filozof seveda ne more škodovati.
LP

Predstavite se... pred 5 let 10 mesecev #10438

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Doktorskega kandidata pomoje tule še nimamo, tko da me veseli, predvsem pa to, da je tudi med nenaravoslovci zanimanje za ure in mehaniko. Ta s filozofijo pomoje dosti skupnega nima, saj je mehanika precej bolj eksaktna, kar družboslovje ni. Moj poklic je nekje vmes, čeprav sem po osnovni izobrazbi naravoslovec. Sem se pa našel kasneje tudi bolj na terenu, kjer je več akademske svobode in 30 strani popolnoma neoprijemljive tematike ni noben problem niti napisat niti zagovarjat ;)

Spoznal sem pa zanimivega človeka, ki je po izobrazbi filozof, a dela za znano softwersko firmo in predava IT - točneje informacijsko varnost. Popolnoma brez znanja računalništva. To se mi je zdelo do nedavna čisto nemogoče, a je zanimivo poslušt družboslovca in njegov pogled (vrhunski) na stvari kjer med 1 in 0 ni ničesar ;)

Last Edit: od criptus.

Predstavite se... pred 5 let 10 mesecev #10444

• Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 123
Criptus, po moje je tale delitev družboslovje-naravoslovje malo umetna/klišejska, čeprav se mnogi še vedno ravnajo po njej. Sam sem sicer eno leto vzporedno študiral tudi matematiko (dodiplomsko), opravil nekaj izpitov in jo kasneje opustil, ker mi ni zneslo delati toliko stvari hkrati, tako da imam že v osnovi vsaj malo mešano izobrazbo.
No, zdaj pa tudi pri istih projektih sodelujem z ljudmi zelo različnih usmeritev (recimo, tipično naravoslovnih - računalničarji, medicinci, in tipično družboslovnih, kot so psihologi, filozofi) in se mi zdi, da vsi skupaj skušamo preseči te delitve.

Če podam samo primer, ki ga poznam iz prve roke - filozofi (vsaj v mojih krogih, za druge to ne upam trditi) moramo pošteno prežuliti kar nekaj "trdih" znanstvenih razprav in spremljati sodobne raziskave (npr. o delovanju možganov, tehnikah slikanja možganov), na drugi strani pa nevroznanstveniki spremljajo filozofsko dogajanje, ki jim daje teorije, na katere naslonijo predpostavke svojih raziskav. In občutek imam, da gre ta delitev (in posledičen manjko nasprotnih znanj) na naravoslovje in družboslovje vsem tem, s katerimi sodelujem, na živce. Konec koncev rešujemo neke probleme, ki zahtevajo tako tipično naravoslovne kot družboslovne prijeme, samo vsak je specializiran predvsem za eno področje, poznati pa mora vseeno tudi nasprotno, saj drugače ne bi mogli sodelovati.

Malo sem zafilozofiral, ampak v glavnem - že če se ukvarjaš z logiko (jaz se), moraš biti prav po švicarsko natančen, ker če ne se dokaz hitro sesuje; pa tudi v filozofiji, ki deluje na preseku z znanostjo (v mojem primeru znanostjo o možganih), moraš zelo natančno uporabljati podatke, če ne te kritiki takoj sesujejo.
Je pa mogoče res, da je moj primer nekoliko specifičen, ker se ne ukvarjam s povezavo filozofije zgodnjega Marxa in postmodernega človeka. ;)

Imaš pa prav glede nezanimanja za ure. Nimam občutka, da bi se kdo izmed kolegov (tudi naravoslovnih) kaj preveč zanimal za ure in mehaniko (razen avtov). :D

Predstavite se... pred 5 let 10 mesecev #10446

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Glede delitve se strinjam. Ta je, če nič drugega, preživeta. Danes je težko kaj pametnega narest, brez da se zdužuje znanja z obeh področij. Sploh pa me na nek način fascinirajo povezave, ki jih najdejo(te) nekateri med področji, ki na prvi pogled nimajo popolnoma ničesar skupnega. Kar sem imel v mislih (nisem pa eksaktno napisal) je to, da je v človeški naravi nagnjenost k eni ali drugi strani. Seveda pa obstajajo tudi nekateri, ki enako dobro razumejo tako naravoslovje kot tudi družboslovje. Če se spomnim sebe, kot mulc sem bil skoraj popolnoma nedovzeten za vse kar ni bilo oprijemljivo, ko pa sem se s časom malo omehčal (pa nisem star mimogrede) mi je postalo družboslovje izziv in hkrati nekaj s čimer se bom več ukvarjal ko bo več časa ;)

Glede zanimanja za ure pa... smo že večkrat ugotovili. Gre morda za nekakšno kulturo. Na neki točki je lepo, da se poleg avtov in žensk človek vsaj malo spozna tudi na dobra vina, zgodovino, umetnost ... sem pa vsekakor spadajo tudi ure ;)

minutka.si minutka.si minutka.si