minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Predstavite se...

Predstavite se... pred 6 let 1 mesec #8974

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 291

Johnny K. napisal: Živ

Spremljam temo že nekaj časa, vendar nisem pisal.
Ure so mi noro všeč, raziskovanje tega področja pa zanimiv hobi.
Drugače sem pravnik, star 27.
Iščem svojo prvo, malo boljso uro, zato sem tudi na forumu.

Dobrodošel na forumu B) uspešno iskanje želim. Priporočam, da pred nakupom uro(e) daš na roko..

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predstavite se... pred 6 let 1 mesec #8976

• Johnny K.
  • Johnny K. avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 4
To je tudo namen. Namen imam par trgovin pregledat v Lj in se potem se zapeljat cez mejo, ce ne bom nasel.

Predstavite se... pred 6 let 1 mesec #8982

• korel3
  • korel3 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 1
Zdravo minutkarji! sem 20 letni dolenjski patriot, sedaj živeč v Lj zaradi študija, bivši badmintonist, tudi veckratni državni prvak. Drugače sem prvo zavil v audiofilske vode, tisto je bolj moje domače področje. Nad urami sem se začel navduševat pred kratkim, ko sem za rojstni dan dobil svojo prvo lepotico. Sem študent 2. letnika Pravne Fakultete, najslabše pa spim, ko Sokol kašn mali oglas odda pa ni kinte tist trenutek za nakup le te...hehe

Lep pozdrav

Predstavite se... pred 6 let 1 mesec #8983

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Dobrodošel na forumu. Dragi konjički avdiofilstvo in urce B) . Se tudi sam navduujem nad obojim, nekaj o high endu smo že pisali tule: www.minutka.si/forum/10-debate-o-drugih-...2332-hi-fi.html#2332

Pa pravniki ste kar dejavni zadnje čase vidim ;) . Lepo.

Predstavite se... pred 6 let 1 mesec #8992

• korel3
  • korel3 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 1
sem že pisal v hifi temo, da je mal zbudim :) drugač pa ja to so konjički, kjer ni limita:)) $$$$

Predstavite se... pred 6 let 1 mesec #9016

• rojcek
  • rojcek avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 50
Pozdravljeni.

Čeprav sem član že od novembra lani, šele zadnje mesece bolj spremljam forum. Žal to ni moj prvi post, ampak bolje pozno kot nikoli.

Sem 20 letni študent znanosti o modrem planetu oz. geologije. Navdušen sem nad avtomobili, nogometom, lepimi dekleti in seveda urami.

Ure nosim že od svojega sedmega leta, ko sem bil še v vrtcu. Takrat sem svojo prvo uro nekako "našel" :whistle: in je nekje v predalu še danes. Tekom prvih nekaj let se je zvrstilo še nekaj ur. Te so bile od takšne, ki si jo dobil v mercatorju poleg igrice, do takšne z vodo in bonboni. Nekje okoli četrtega razreda, sem dobil za rojstni dan takratnih deset tisoč tolarjev. Izginili so še isti dan...padla je digitalka Casio. Po okvari le te sem dobil novo, "začasno", spet casio. Bila je, oz. je še, plastična s kovinsko zaščito čez šipco, water resistant 100m in 10 letno baterijo. Ura ni nek tehnološki ali vizualni presežek, a deluje še s prvo baterijo in je občasno v uporabi še danes. Nova urca je spet postala aktualna v srednji šoli, spet sem jo dobil v dar, a ker nekako nisem "zaupal" presoji kupca :) sem si le to izbral in rezerviral sam. Tako se je na roki pojavil v celoti kovnski kronograf, znamke Hector :blush: z miyotinim kvarčnim mehanizmom in je aktualna še danes.

Po izračunu je bila zadnja leta povprečna starost ure (do nakupa nove)3-4 leta in ni da ni, v naročilu pri Lečniku v Celju je že nova. Tokrat v popolnoma lastni režiji, prva avtomatska in prva Švicarka, Tissot prc 200 (brez kronografa, usnje). Podobno kot je rekel sokol, jo bo potrebno nekaj časa, če ne želim poslušati komentarjev glede cene in denarja nasploh, skrivati pred starši :laugh: .

Ura je tako danes redni in vsakodnevni spremljevalec, pa če tudi samo do trgovine žez cesto. Nekako je postala najljubši in najpomembnejši predmet, brez katerega občutek na roki preprosto ni pravi.

In nekako ironično, kljub 9 uram do sedaj in čeprav je naročilo za novo komaj prišlo v obdelavo k Švicarjem, je pogled že usmerjen k drugi.

"It's composed of gears, and jewels, and plates, but once you put it together...Boom! It comes to life."

Predstavite se... pred 6 let 1 mesec #9236

• Miha81
  • Miha81 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 37
Zdravo, sicer to ni prva objava na forumu, ampak bolje pozno, kot nikoli.

Sem 32 letni ekonomist zaposlen v podružnici tujega podjetja. V prostem času obožujem vse, kar vključuje preživljanje teh trenutkov v naravi ali v intimni družbi prijateljev in sorodnikov ob kozarcu (ali več) dobrega vina ter primerno obloženi mizi. Forum sem pred meseci našel čisto po naključju in bil presenečen, koliko ljubiteljev ur premore ta naša mala Slovenija.

Moja »obsesija« z urami se je začela že v rani mladosti, ko sem na roki daljnega sorodnika iz Italije zagledal Breiling-ovo »čudo« ki je slišalo na ime Navitimer. Sedaj že pokojni gospod je videl iskrice v očeh takrat 6 letnega dečka, ga malo podučil o urarski obrti in mu omogočil, da se zaljubi v to uro. Kar nekaj večerov tekom tega družinskega obiska sem imel vsak večer priložnost zaspati s to uro, poslušati delovanje njenega »srca« in sanjati o času, ko bom tudi sam nosil kaj podobnega na roki.

Naslednji obisk tega gospoda je prinesel eno najlepših daril do sedaj. Seiko kvarčno uro klasičnega videza na usnjenem paščku. Ta ura je bila sopotnica več kot 10 let, preden je nesrečno končala nekje v osrčju triglavskega narodnega parka. Pašček je popustil in ure žal nisem uspel več najti.

Sledilo je obdobje športnih ur, dokler nisem dobil prve zaposlitve. Kmalu po končanem pripravništvu sem začel iskati uro, ki bi se lepo podala k službenim oblekam in spomini na tistega Breitling-a še niso zbledeli. Seveda je bil to že čas modernega interneta in iskanje potencialne ure mi je razkrilo žalostno realnost, Breitling-i so bili takrat preprosto predragi zame. Mi je pa brskanje po internetu začelo razkrivati nove in nove manufakture, ki se ukvarjajo z izdelavo prekrasnih ur višjega cenovnega razreda.

No, na koncu sem kupil Seiko, model 5 z avtomatskim mehanizmom in kovinskim paščkom. Ura mi je lepo služila kakšni dve leti in ob prvi resnejši nagradi (v finančnem smislu) je bila v stanju nove ure predana v last mlajšemu bratu, sam pa sem si po tehtnih premislekih kupil svojo prvo Omego, natančneje legendarno »moonwatch«. Moja prva Omega je bila kasneje »navržena« v eno menjavo, pandorina skrinjica pa se je dokončno odprla… (in ja, menjave nisem prebolel in si leta kasneje ponovno kupil Omego Speedmaster Pro).

Sedaj je »zbirka« že kar obsežna, tako da me kdo od bližnjih včasih vpraša po zdravi pameti. Obsega vse od cenejših primerkov, ki jih nosim predvsem v času dopustov in službenih potovanj v tujini (ena zelo slaba izkušnja, ki bi se lahko zame klavrno končala, me je prepričala, da ne nosim dragih ur v določenih situacijah) in tudi nekaj ur visokega cenovnega razreda.

Seveda je seznam želja zelo dolg, tako da ga finance nikoli ne bi prenesle, ampak kaj bi človek brez sanj… :)

Lep pozdrav in prijetne praznike vsem forumašem.

Last Edit: od Miha81.

Predstavite se... pred 6 let 1 mesec #9237

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Dobrodošel na forumu Miha :)

Zelo lepo in čustveno napisano.

Verjamem, da se večina od nas prepozna v tej zgodbi, vsaj kar se strasti do ur tiče. Vabljen seveda, da predstaviš kak zanimiv model iz zbirke, o tem pišemo v tejle temi.
Zahvale: Miha81

Last Edit: od criptus.

Predstavite se... pred 6 let 4 tednov #9239

• ŠTEFANIČ
  • ŠTEFANIČ avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni,

Sem Martin, star 43 let iz Dolenjske. Do sedaj sem v življenju uporabljal samo eno uro in sicer Suunto Vector. Ker je že precej zdelan, sem par mesecev nazaj dobil navdih da pa je že čas, da bi tudi sam imel eno uro...začel sem obiskovati trgovine, stvari toliko, da ne veš kaj bi...potem so prišle ideje o nakupu preko interneta...in tako sem se včlanil na to čudovito stran, kjer sem celo zamoril s temo "A je ta spletna stran varna"...no, prebral sem par mega člankov in mnenj na forumu...in si že naredil eno sliko. Potem pa me je pot zanesla v Qlandijo v Novo mesto, kjer me je mega prijazna trgovka (in luštna) v Stentimeu navdušila nad Seikom...no, od danes naprej pa sem lastnik Seiko Sportura Chronograph...in velika zahvala gre tudi vam na tem forumu...ja in imam tudi pobožno željo za prihodnost Seiko Astron...mogoče pred penzijo, če bom dočakal. :)

Predstavite se... pred 6 let 4 tednov #9240

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
Slika urce?

minutka.si minutka.si minutka.si