minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Pohvalite, pokritizirajte ( konstruktivno :-) ) ali sporočite težave s portalom, vsebino ali forumom.

TOPIC: rosa v uri

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7538

  • Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 317
  • Karma: 18
  • Thank you received: 31
Vidite, ob takih; »in pika« mnenjih, ki ostalim članom, ki razmišljajo o določenem problemu, sugerirajo zaključek debate, pa mirno povem, da smo si dokaj različni. Mene vsekakor zadeva angažira in iritira do take mere, da bi rad prišel stvari do dna, pa ne glede na to, da trenutno to ni moj problem --- (mogoče pa kdaj to postane in takrat si bom, z do kraja razčiščeno temo s pridom opomogel, kakor lahko poleg mene tudi še marsikdo). --- Kaj bi naredil ti Criptus, če bi rosil tvoj TAG? Bi se sprijaznil z razlago: »Če se dogaja boljšim, potem se lahko tudi ostalim«? Pri čemer, je primerjanje z ML itak irelevantno ali vsaj nehvaležno.
Tega, da v manufakturi niso znali pojasniti zadeve, pa tudi ne morem sprejeti. Bolj verjetno je, da je niso hoteli pojasniti, saj bi s tem razkrili hibo v nekem segmentu njihovega tehnološkega procesa. Dejstvo, da neka ura rosi, pa je nekaj najbolj zoprnega, kar se ti lahko zgodi ob nakupu, za urarsko hišo pa je to vsekakor velik madež. Zato se prav nič ne čudim, da so urco, ki jo omenja Igor brez besed takoj zamenjali z novo.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7540

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
S to uro je nekaj hudo narobe. Jaz bi rekel, da ne tesni.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7547

  • Sidney70
  • Sidney70 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Respect
  • Posts: 567
  • Karma: 22
  • Thank you received: 21

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7548

  • Sidney70
  • Sidney70 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Respect
  • Posts: 567
  • Karma: 22
  • Thank you received: 21
Shadow napisal(a):

S to uro je nekaj hudo narobe. Jaz bi rekel, da ne tesni.


po moje pa to ni razlog ... ce je ura prestala test tesnosti je edino vlaga v sami uri lahko razlog ... meni se rosi samo ko je mraz ... ce nebi tesnila bi bila vedno zarosena ... B) ali pa vedno bolj :S

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Sidney70.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7550

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Art napisal(a):

Vidite, ob takih; »in pika« mnenjih, ki ostalim članom, ki razmišljajo o določenem problemu, sugerirajo zaključek debate, pa mirno povem, da smo si dokaj različni. Mene vsekakor zadeva angažira in iritira do take mere, da bi rad prišel stvari do dna, pa ne glede na to, da trenutno to ni moj problem --- (mogoče pa kdaj to postane in takrat si bom, z do kraja razčiščeno temo s pridom opomogel, kakor lahko poleg mene tudi še marsikdo). --- Kaj bi naredil ti Criptus, če bi rosil tvoj TAG? Bi se sprijaznil z razlago: »Če se dogaja boljšim, potem se lahko tudi ostalim«? Pri čemer, je primerjanje z ML itak irelevantno ali vsaj nehvaležno.
Tega, da v manufakturi niso znali pojasniti zadeve, pa tudi ne morem sprejeti. Bolj verjetno je, da je niso hoteli pojasniti, saj bi s tem razkrili hibo v nekem segmentu njihovega tehnološkega procesa. Dejstvo, da neka ura rosi, pa je nekaj najbolj zoprnega, kar se ti lahko zgodi ob nakupu, za urarsko hišo pa je to vsekakor velik madež. Zato se prav nič ne čudim, da so urco, ki jo omenja Igor brez besed takoj zamenjali z novo.


..."in pika" mnenje si vsak lahko razlaga po svoje. Kolikor razlag, toliko resnic. Tvoja je samo ena od njih.

Niso znali po moje, ali niso hoteli po tvoje? Tu je resnica verjetno nekje na sredi. Ker so poslovneži in jim čas pomeni denar, najverjetneje niso želeli poslati, karikiram, deset ljudi v ogenj, in jih leto dni plačevat, da odkrijejo hibo v nekem segmentu njihovega tehnološkega procesa. Glede na to, da se kaj takega morda zgodi v enem primeru na nekaj deset tisoč, je mnogo bolj elegantno, predvsem pa mnogo, mnogo ceneje uro preprosto zamenjati. In glede na to da so se take in podobne napake zgodile tudi imenitnejšim brendom, imajo, tako si razlagam tvoj stavek, skoraj vse urarske hiše velik madež.

Ljudje, ki jih poznam in poznajo tebe, vsi po vrsti zatrjujejo, da si prijeten gospod, čeprav malce drugačen. Sam to zadnje razumem kot inteligenten, izobražen in razgledan. Kupim vse tvoje razlage in razmišljanja v zameno za...praviš da te zgoraj zapisana zadeva angažira in iritira do take mere, da bi rad prišel stvari do dna, in ker si na nek svoj način načel kar nekaj tem, te izzivam; brez odvečnih besed, filozofiranja, leporečenja, pametovanja in parlamentiranja pridi stvari do dna in nam teoretično in praktično argumentiraj celo zadevo. Do takrat pa bom take tvoje poste razumel kot provokativne in nakladaške, ki razen odvečnega govoričenja ne prinesejo nobenega rezultata.

Na tale moj post ne pričakujem več tvojega odgovora (razen v primeru, če sem te s kakšno besedo spet užalil - potem se ti že vnaprej opravičujem) v zvezi z rosenjem ure, pričakujem pa, kot verjetno tudi večina forumašev, rezultat, ki ga boš kredibilno podprl.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7551

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
enostavno se zgodi. in kot je rekel criptus...najlažje je zamenjati uro. tudi nov BMW kdaj crkne. pač smola s katero se nima smisla preveč obremenjevat.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7554

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Art napisal(a):

Vidite, ob takih; »in pika« mnenjih, ki ostalim članom, ki razmišljajo o določenem problemu, sugerirajo zaključek debate, pa mirno povem, da smo si dokaj različni. Mene vsekakor zadeva angažira in iritira do take mere, da bi rad prišel stvari do dna, pa ne glede na to, da trenutno to ni moj problem --- (mogoče pa kdaj to postane in takrat si bom, z do kraja razčiščeno temo s pridom opomogel, kakor lahko poleg mene tudi še marsikdo). --- Kaj bi naredil ti Criptus, če bi rosil tvoj TAG? Bi se sprijaznil z razlago: »Če se dogaja boljšim, potem se lahko tudi ostalim«? Pri čemer, je primerjanje z ML itak irelevantno ali vsaj nehvaležno.
Tega, da v manufakturi niso znali pojasniti zadeve, pa tudi ne morem sprejeti. Bolj verjetno je, da je niso hoteli pojasniti, saj bi s tem razkrili hibo v nekem segmentu njihovega tehnološkega procesa. Dejstvo, da neka ura rosi, pa je nekaj najbolj zoprnega, kar se ti lahko zgodi ob nakupu, za urarsko hišo pa je to vsekakor velik madež. Zato se prav nič ne čudim, da so urco, ki jo omenja Igor brez besed takoj zamenjali z novo.


Tu moramo ločit dve zadevi.

Ena je vprašanje zakaj se to pojavlja in na to smo IMHO našli zadovoljiv odgovor. Če povzamem dva kredibilna (top urar v SLO in prodajalec z doooolgoletnimi izkušnjami) je vzrok, ob predpostavki, da je tesnjenje dobro, najbolj pogosto (pre)velik prazen prostor okoli mehanizma. Pri cenejših urah (večkrat kot pri boljših) so rešitve da se omenjeni problem odpravi pač slabše. Potem je tu možnost, da je v uri ostala vlaga in le ta ob velikih temp. spremembah kondenzira na steklu. Pa še kakšen mikro vzrok bi se našel. Včasih ga celo ni možno odkrit (primer, ki ga je navedel Igor). Skratka težava se pojavi tu in tam tako pri dragih kot cenejših urah, vzroka pa ni nujno možno (morda celo smiselno) identificirati in posledično odpraviti.

Tu pa smo zdaj pri drugi stvari. Če bi se meni osebno to zgodilo, potem bi toliko časa vztrajal, da bi se problem kondenzacije odpravil. Bodisi s servisom ali menjavo ure. Dober trgovec/urar bi zagotovo našel rešitev morda tudi zaradi ' zadostne ravni tečnobe'. Bodisi z dobro storitvijo ali menjavo ure.

In če si dovolim malce 'žleht' pripombo. Upam, da sem povzel dovolj detajlov da ne ostaneš ziritiran ;) Lahko pa imaš seveda drugačno mišljenje/vedenje, ki ga bom z veseljem (argumentiranega) tudi prebral.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7556

  • Lovro
  • Lovro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 63
  • Thank you received: 1
kolarchek napisal(a):

zivjo, da predstavim svoj problem...
Pred dvemi meseci sem kupil novo uro esprit, ni neka firma slabih 200e. Vodotesna 10atm, ura tesni vendar so problemi z kondenzacijo. Vedno ko stopim vn, se zarosi in ko pridem na toplo se odrosi v 2 minutah..ampak me to zelo moti, odnesel sem jo na servis zamenjali so tesnila, susili, jo nanovo podmazali dodali silikon ter jo testirali v komori in mi jo dali nazaj, saj tako so napisali..ura tesni do oznake...testiral, samo temperaturne spremembe mi jo pa rosijo se naprej... ura je velika 48mm ima gumjast pasek, sem lastnik se dveh drugih ur z nobeno ni podobnih primerov.. kaksen predlog? ura je bila ze drugic na servisu in isto sranje..

lp, gasper



Tudi jaz sem imel isti problem z novo uro samo, da je bila cena moje ure 10x višja. Problem se mi je pojavil poleti ko je močno sonce ogrelo uro (ohišje) in ko sem šel v klimatiziran prostor se mi je v notranjosti stekla pojavil kondenz (rosa). Problem sem rešil tako, da sem jo nesel urarju in je uro dal v komoro in vakumsko izsesal vlago. Problem je bil rešen nikoli več zarosenega stekla.
Urar je povedal zakaj to nastane ponavadi pri novih urah. Ko sestavljajo uro in je v prostoru nekaj % več vlažnosti kot sicer, se ta vlaga ujame v ohišje.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7557

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Lovro napisal(a):

kolarchek napisal(a):

zivjo, da predstavim svoj problem...
Pred dvemi meseci sem kupil novo uro esprit, ni neka firma slabih 200e. Vodotesna 10atm, ura tesni vendar so problemi z kondenzacijo. Vedno ko stopim vn, se zarosi in ko pridem na toplo se odrosi v 2 minutah..ampak me to zelo moti, odnesel sem jo na servis zamenjali so tesnila, susili, jo nanovo podmazali dodali silikon ter jo testirali v komori in mi jo dali nazaj, saj tako so napisali..ura tesni do oznake...testiral, samo temperaturne spremembe mi jo pa rosijo se naprej... ura je velika 48mm ima gumjast pasek, sem lastnik se dveh drugih ur z nobeno ni podobnih primerov.. kaksen predlog? ura je bila ze drugic na servisu in isto sranje..

lp, gasper



Tudi jaz sem imel isti problem z novo uro samo, da je bila cena moje ure 10x višja. Problem se mi je pojavil poleti ko je močno sonce ogrelo uro (ohišje) in ko sem šel v klimatiziran prostor se mi je v notranjosti stekla pojavil kondenz (rosa). Problem sem rešil tako, da sem jo nesel urarju in je uro dal v komoro in vakumsko izsesal vlago. Problem je bil rešen nikoli več zarosenega stekla.
Urar je povedal zakaj to nastane ponavadi pri novih urah. Ko sestavljajo uro in je v prostoru nekaj % več vlažnosti kot sicer, se ta vlaga ujame v ohišje.


Zanimiv in uporaben podatek. K kateremu urarju si jo to nesel?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Odg:rosa v uri pred 11 let 1 teden #7559

  • Lovro
  • Lovro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 63
  • Thank you received: 1
...ene 10 let nazaj, urarstvo Robnik :ok:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si