minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 2 mesecev #26354

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Če je Portugieser z In House mašino 69355 bi vsekakor bil vreden nakupa.
Po drugi strani pa ima Breitling 01 za kar 26 ur več rezerve. Če bi v izbor prišel še tisti s panda dialom bi bila moja odločitev lahka.
Predvidevam, da si tudi pri IWC imel v mislih kronograf, kot je to pri Breitlingu.

Oboje je super! Stvar ukusa in osebnega pogleda na brand.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 2 mesecev #26355

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

uncle_sam napisal: Ekipa... Filozofsko vprašanje..

Breitling premier B01 chrono ali IWC portugieser? :)



IWC ravno dal ven novega IWC Portugieser Chronograph 3716 z In-House movmentom je odgovor zelo lahek: IWC

Novi Portugieser
Novi vs Stari

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 2 mesecev #26356

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Da leta 2020 kreiraš kronograf, ki ima 46 ur rezerve navitja oziroma samo 4 ure več, kot Valjoux 7750 iz prejšnjega modela, ki je star že 47 let.

B01 je že 11 let star pa ima 72 ur rezerve, Rolexov kronograf pa že 20 let s prav tako 72 urno rezervo. Fora je ravno v tem, da uro odložiš v petek popoldan, ko prideš iz službe in jo v ponedeljek znova daš na roko, ne da bi ob tem potreboval nastaviti čas in datum.

Vsekakor je 69355 dosežek, ni pa ravno presežek.

Jaz se ne bi kar tako odločil za IWC.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od haifisch.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 2 mesecev #26357

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
72h je res bolj prijazno uporabi ampak tako hudo pomembno pa spet ni no... skoraj bi si upal trdit, da kdor ima IWC ima se kako uro in nosi tudi te skladno s pocutjem, oblacili. Pri tem je tezko lovit tudi 72h rezervo, tako da strahotno pomembno to ravno ni. Moja izkusnja vsaj.

Poleg tega 72h ni neka tech zahtevna zadeva, ki bi jo IWC z lahkoto resil a se jim morda ne zdi to prevec pomembno ;)

Tako da IMHO Breitling seveda super fajn, in-house mahanika a IWC se mi zdi da ima nekoliko visjo horolosko vrednost. Sploh pa legenda kot je Portugieser

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 2 mesecev #26361

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Criputs, precej tega drži, kar si napisal, Nekomu je pač nekaj bolj pomembno, drugemu manj.
Toda, ko govorimo od IWC 69355, moramo vedeti, da govorimo o mid range IWC kalibru in ne o high end, kot je to serija 8900, ki prav tako še vedno poganja tiste resnično legendarne (kot si sam napisal) Portugiesere. Serija 8900 ima 68 ur rezerve navitja in tukaj je povsem utemeljena primerjava z Bretiling B01 kalibrom.

69355 pa žal ni povsem isti razred, kot B01.

IWC je preprosto naredil 6900 serijo, da bodo z njim nadomestili kaliber 79350, ki bazira na Valjoux 7750. Swatch grupacija bo prenehala z dobavo teh mehanizmov in IWC je le takšno ime, da verjetno ne bo nadalejvalo z nadomestkom na bazi Seliite 500. Vsekakor gre za super odločitev, ki je razveselila bodoče kupce, saj lahko za slabih 7k pridejo do kronografa z In House kalibrom. Toda ta je še vedno cenejši za 3k od serije 8900.
Tudi pogled na specifiakcije 69355 in 79350 povsem jasno pokaže, da je novi 69355 (čeprav je bil predstavljen že leta 2018) samo nadgradnja 79350 in nič več od tega. Še vedno je precej oddaljen od 8900, pa tudi, konec koncev, od BO1.

Čestitke za pogum, toda trditi, da ima 69355 večjo horološko vrednost kot B01.....ne vem no...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 2 mesecev #26367

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
69355 je res nadomestek predelanega Valjouxa, ki je bil sicer precej predelan a vseeno ne popolnoma inhouse. Napovedi Swatcha, da bo nehal providati ETA izven svoje skupine je namrec sprozil val inhouse, tudi pri Breitlingu mimogrede. Po svoje zlo fajn, in postaja za boljse brende kar kot kaze pocasi samoumevno, saj cist 'ta prava' ura nekako mora met inhouse. 69355 seveda ni 8900 je pa vseeno motor, ki bo gnal vstopne modele te znamke.

Nisem trdil za doticno mehaniko, da ima visjo horolosko vrednost od B01. Si pa upam to trdit za znamko samo. To sem hotel povedat. Osebno bi recimo raje vozil BMW 318 kot pa Volkswagen GTI. Seveda oboje je super in pac stvar okusa ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 2 mesecev #26372

  • Praznik
  • Praznik avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 15
  • Thank you received: 1
Imam še eno vprašanje. Že dalj časa se mi dopade tudi tissot prs 516,prejsni model. Sedaj je na enem forumu na prodaj iz leta 2010 model, dokaj solidno ohranjen, cena pa 300eur. ali je cena ok, ali se da dobiti kje cenej. Lp
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 2 mesecev #26373

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Verjetno se da, še za kakih 50 € znižat. Drugače, pa ok ura, ki v sebi nosi ETA 2836-2, ki je veliko boljši mehanizem, kot pa sedanji Powermatic 80.
Potrebno se je pozanimati, če je bil na tej uri opravljen servis, ker je že 10 let od proizvodnje. Če ni, moraš ceni prišteti še skoraj enak strošek servisa, kot je iskana cena. Tako se približaš že kakšni povsem novi swiss made uri, ki je prav tako vredna nakupa (Hamilton, Mdo.....).

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 1 mesec #26490

  • RED_line
  • RED_line avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Thank you received: 1
Malo pomoči bi potreboval. Imam eno hudo kamnito uro, katera ima zelo lepe kazalce in zelo glasen mehanizem. Mene zanima, kje dobiti urni mehanizem.Namreč ura glsno tiktaka in me malo moti. Malo sem brskal, pa ne vem ne kje in ne pod kakšnim imenom iskati. Mehanizem pa je preprosta plastična kockica s kazalci. Kakšen predlog?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 4 let 1 mesec #26491

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Mah to dobis povsod. Se mi zdi da sem videl to v Merkurju, poglej na Conrad. Pol pa se ebay ali Amazon.

Glej take, ki imajo zvezen pomik kazalcev in ne stopenjski, ki se slisi. Ali pa brez sekunderja.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si