minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 leto 1 mesec #26071

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 109

AliG napisal: Kvarc vsekakor ima svoje mesto v zbirki, bodisi v obliki kakšne "beater" ure za na njivo in pa kakšne bolj natančne (kar precidrive nedvomno je), da po njih nastavljamo svoje avtomatike :mrgreen: Vsak porabi svoj denar za kar mu pač paše, važno je samo to da mu je ura všeč in da jo rad nosi..ne glede na ceno. Meni se zdi bolj zgrešen nakup zelo drage ure (mišljeno relativno) katero potem skrivaš v sefu, da ostane čim bolj "mint".

no, s tvojim razmišljanjem bi se jaz še manj strinjal...sef imam že dolgo iz drugih razlogov...osebno mi je vseeno če mi nekdo pride in ukrade uro...prej bi mogel dvignit vrata (250 Kg) v luft s TNTjem...da o sofisticiranem alarmu ne govorim...pa to ni bilo narajeno zaradi ur...konec koncu me lahko sredi belega dne zbijejo in mi snamejo uro...drugo, termin čim bolj mint ne obstaja..mint (v grobem "spodaj kladiva") ima samo en pomen, ali gre za uro ali karkoli drugega...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 leto 1 mesec #26072

• Rex2018
  • Rex2018 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 5

Jernej123 napisal: Pravzaprav sem dal za uro 620€. Ta link sem dal ker je dobra fotografija ure, ki je sicer na uradni spletni strani Certine ni več.
In ja, ker nočem ure imet za v vitrino sem vzel tako ki bi naj bila bolj trpežna...

Preden gre debata v povsem napacno smer naj omenim, da je bilo v mojem prejsnjem postu predstavljeno zgolj moje osebno mnenje. Se vsekakor strinjam s tem da vsak zase kupi kar mu v danem trenutku najbolj ustreza. Iskreno me je presenetila samo cena.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 leto 1 mesec #26087

• Praznik
  • Praznik avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Zanima me mnenje kakovost/cena ure, ki mi je všeč. Oris sixty five. 01 733 7707 4084-Set LS movember edition

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 1 leto 1 mesec #26089

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 265
Nisi navedel cene.

Ko je ta model izšel (če se ne motim) v drugi polovici leta 2017, so se cene gibale med 1.800 € in 2.000 €, kar se mi za Selito 200 (Oris 733 kaliber) zdi nekoliko pretirano, čeprav je Oris renomiran brend in da gre v tem primeru za plemenite namene, s katerimi se je proizvajalec pridružil gibanju.
Za ta denar bi pričakoval keramično luneto in 20 ATM vodotesnosti.
Po drugi strani pa je res, da so markerji in kazalca obrobljeni z roze zlatom, kar predstavlja pozitivno posebnost tistim, ki jim je ta način okraševanja všeč.
Meni je najbolj všeč stari Oris logotip na pokrovu s katerim so poudarili več kot 50 letni obstoj Sixty Five linije in ki dostojno nadomesti transparentno safirno steko.

Stvar okusa. Če ti je ura všeč, go for it. Na denar boš hitro pozabil. Seveda je najbolje, da jo probaš uživo, če boš imel možnost, saj gre za dokaj redek model.
Zahvale: Praznik

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 11 mesecev 3 tednov #26262

• Praznik
  • Praznik avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Hvala za izčrpen odgovor.
Imam še eno vprašanje glede ure, ki mi je všeč. ow-watch.ch/products/ow-p-101 kaj opravite na ta model, ollech&wajs. V izboru je trenutno še navadna oris sixty Nine, www.amazon.com/Divers-Sixty-Five-Steel-W...eather/dp/B07MCJ2X56 kaj je boljše, glede na to da je oris bolj znana a mislim da je tudi ollech&wajs kvaliteten. Izgled mi je pri obeh fantastičen. Lp

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 11 mesecev 3 tednov #26263

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 332
Jaz bi se kar Orisa držal !

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 11 mesecev 3 tednov #26266

• haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 265
Čeprav je Oris bistveno bolj znan, tudi Ollech & Wajs, ima nekaj svetlih trenutkov v zgodovini. Npr. model Caribbean 1000 iz leta 1964, ki je prva ura v zgodovini z vodotesnostjo 1000 metrov in patentiranim monobloc ohišjem. Sicer ga je za Ollech & Wajs izdelalo podjetje Jenny, ki je znano po tem, da je izdelovalo ure za druge bolj znane proizvajalce, vendar sta Alberrt Wajs in Joseph Ollech avtorja monobloc ohišja.
Podjetje je znano tudi po modelu Aviation, ki je neke vrste homagge Breitling Navitimera, ko so z nakupom dela opreme od razpadojočega Breitlinga, leta 1978 pridobili pravico za proizvodnjo enakega dizajna, kot je Navitimer. Aviation so proizvajali naslednjih 20 let.
Tudi, ko jim je šlo najboj za nohte, ko jim je letna proizvodnja konec '70 iz 10.000 kosov padla na 2000, se nista upognila in sta ostala zvesta mehaniki.
Čeprav gre za zelo majhno podjetje je eno redkih, ki je preživelo kvarčno krazo in je še danes povezano s koreninami, čeprav je Albert Vajs podjetje pred 2 leti prodal gorečemu francoskemu zbiratelju njunih modelov.

Glede same ure. Meni je osebno bolj všeč model od Ollech & Wajsa, že zato, ker ga poganja ETA 2824-2 in ne Sellita SW 200, ki je v Orisu. Oris 733 je v bistvu Sellita SW 200, ki pa je klon kalibra ETA 2824-2. Sellita je za ETO proizvajala mehanizme od leta 1964 do 2003 in je po preteku licenece, lahko nemoteno nadaljeavala s proizvodnjo teh mehanizmov, le pod drugim nazivom (SW).
Veliko urarjev je v teh 16 letih imelo pripombe, da je material v Selliti slabši, kot je to pri ETI, po drugi strani, pa je res, da velika imena, kot Tag Heuer, Oris, Sinn, Maurice Lacroix nekatere dele nadomestijo z boljšim materialom. Za Alpino in Frederique Constant,vem, da zamenjajo rotor, Oris pa je dolgo let nekatere dele kupoval pri Seiku.
Ollech & Wajs ima tudi boljšo vodotesnost in na koncu je tudi cenejši. Ne vem, kaj ti pomeni razlika v velikosti, saj je Sixty Five za 2,5 mm večji od O&W.

Tisto, pa kar je še najbolj vredno razmisleka je pogled v praktično prihodnost. Če se boš kdaj ure naveličal ali pa bo prišel neki model, ki bi ga rad čim prej imel, je resnica, da boš Oris bistveno prej in bistveno bolje prodal kot pa O&W, ki ga pozna ozek krog urarskih navdušencev, pa še marsikdo od teh pomisli, da gre najbrz za kakšno kitajsko podjetje, ki je odkupilo pravico nad nazivom nekega švicarskega brenda in veselo prenaša folk.
Zahvale: criptus, MorskiPas, Tudor, mato7, Praznik

Last Edit: od haifisch.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 11 mesecev 2 tednov #26314

• klemen_
  • klemen_ avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Zagledal sem se v Orient Kamasu Mako III v jagrsko-zeleni barvi. B) Ker pri nas ni zastopnika za Orient, prodaja jih le Huda ura, ki pa ima v ponudbi samo prejšnjo serijo Mako II, me zanima kje najugodnegeje priti do nje. Ni mi problem npr. zapeljati se do Celovca ali npr. ob priliki kje v Italiji (Milano). Koliko sem bral je to pravzaprav Seikotov brand, si kdo lasti Orienta in deli kako izkušnjo? Tule je kar dobra cena, a je treba prišteti še carino in DDV. Hvala. ;)

www.jomashop.com/orient-mako-3-watch-ra-aa0004e19b.html

Re:MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 11 mesecev 2 tednov #26315

• ishtar007
  • ishtar007 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 2
Jaz sem oba Orienta (Mako2 in Ray2 Raven) naročil tukaj:
www.orientuhren.de
Vse ok in zelo hitra dostava. Priporočam.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Last Edit: od ishtar007.

Re:MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 11 mesecev 2 tednov #26316

• klemen_
  • klemen_ avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
Sem vedel kam moram prt! :) Hvala. Žal pa nimajo v ponudbi zelene barve - RA-AA0004E19B, jim bom poslal mail, če je dobavljiva. Se da pri kakšnem urarju v AT iztržiti še boljšo ceno?

minutka.si minutka.si minutka.si