minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Moje izkušnje, kaj nosim, katera ura mi je všeč.

TOPIC: Oglasi na bolhi.com

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8669

  • Levjul
  • Levjul avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 665
  • Karma: 28
  • Thank you received: 65
Ker sem ljubitelj rabljenih (vintage) ur, večkrat prebiram internetne oglase o urah. Na bolhi.com sem večkrat zasledil oglase, kateri so napisani v tako neprimerni slovenščini (če lahko to imenujemo slovenščina), da niso samo neprimerni temveč celo žaljivi.

Kot primer tale oglas:
"Ure se ohrani, pravilni in točni, in je izvirno Fishbone jekla zapestnico celotni dolžini.Čudovito sheikh modela Bullhead z avtomatsko funkcijo in štoparica, dan / datum in tahimetri."

Oglaševalec je iz Beograda in mu je slovenščina tuja, ne vem ali je uporabil strojno prevajanje ali je to sam prevedel. Lahko bi pogledal ostale oglase, malo spremenil podatke in napisal primeren oglas.
Meni so taki oglasi neprimerni in sem jih zato tudi prijavil urejevalcem bolhe. Ti so prijavljene oglase tudi umaknili.
Kakšno je vaše mnenje o tem?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8670

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
Pa da o tem da prodajajo množico fake ur niti ne govorimo...
Jaz se s tem ne ubadam, že na daleč ločim zrno od plevela.

Izgleda, da oglase hitreje objavljajo, kot jih oni lahko brišejo...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8671

  • titan12
  • titan12 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 120
  • Thank you received: 0
Slovenščina ni svetovni jezik ki ga redno uporablja več kot 2 000 000 000 zemljanov in nezemljanov da bi slab prevod gospoda iz Srbije šteli kot kardinalno napakao. Gospod se potrudil in saj prevedel, če prav bi lahko napisal v srpščini kot so pred njim drugi prodajalci. Sam zbiram stare ure in mi ni teško komunicirati z denimo Rusi ali Finci čeprav neobvladam niti ruščino niti finščino. To da ste gospodov oglas prijavili kot neprimeren, meče slabo luč ne samo na vas ampak ustvarja mnenje da so Slovenci zateženi egoisti.
Na koncu konca trg je odprt za vse in vsako izbira na kak način bo oglaševal svoje artikle.
Lp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8672

  • Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 317
  • Karma: 18
  • Thank you received: 31
Rabljene urce niso nujno -vintage- in obratno. Sicer se pa strinjam z napisanim, a bi bilo resnici na ljubo, priporočljivo najprej nekoliko več pozornosti in truda vložiti kar tukaj med nami v zvezi s prispevki in oglasi na forumu, kjer prenekaterikrat opažam dokaj vnemarno rabo jezika in prezir tudi najosnovnejših pravopisnih meril.
Res je, da ima »forumsko« izražanje oz. pisanje neko svojo logiko, ki je hkrati pogojena tudi z določeno mero časovne stiske odzivnosti,..pa vendar..

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8674

  • Levjul
  • Levjul avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 665
  • Karma: 28
  • Thank you received: 65
Zaradi zgodovinskih dogajanj smo Slovenci upravičeno občutljivi na svoj jezik.
Na Primorskem se starejši še dobro spominjajo kaznovanje učencev v šolah pod italijanskim fašizmom. In to, če so spregovorili samo eno slovensko besedo in je italijanski učitelj ali učiteljica to slišala. Sam se dobro spominjam kako so slovenski jezik »upoštevali« v JLA.
Leta 1988 so ljudje množično protestirali tudi zaradi tega, ker je proces proti JBTZ potekal pred vojaškim sodiščem in v srbskem jeziku.
Oglaševalec, ki ne zna slovenskega jezika lahko samo pogleda druge oglase in napiše npr. »Prodam uro …«. To pa zmore vsak pismen človek. Zato je ta oglas neprimeren in žaljiv.
Seveda, če ne bomo spoštovali svojega jezika, ga tudi drugi ne bodo.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8676

  • ili_lj
  • ili_lj avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 112
  • Karma: 16
  • Thank you received: 28
Zame pa takšni oglasi sploh niso žaljivi, navsezadnje gre za trgovino. Meni je cilj kaj zanimivega kupiti po dobri ceni in jezik mi ni bil še nikoli ovira. Meni je važno, da oglas razumem in da nimam opravka s kakšnim prevarantom. Je pa res, da bi imel raje srbski/angleški jezik, kot pa zelo polomljeno slovenščino.

Me bistveno bolj skrbi, ko Slovenci ne znamo svojega jezika uporablajti, če sem iskren...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8677

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Moje mnenje je, da je materin jezik treba spoštovat in ga negovat. Tu pa mislim, da pri nas prihaja do dveh težav. Pri razvoju gremo v take skrajnosti, da na silo poslovenjamo vse živo (razne pogovorke, tlačenke) in si izmišljamo pravila, ki jih v resnici potem nihče ne razume. Delno je to sicer OK a pretiravat ne gre.

Druga stvar je dejstvo, da pri tujcih, ki se vsaj potrudijo govorit naš jezik opazimo le napake, namesto da bi veselili njihovega truda. Pejte v Bosno in poskušajte z ljudmi govorit po njihovo. Če vam uspe spravit skup vsaj nekaj njihovih besed boste morda koga do solz razveselili - to ne govorim na pamet.

Kot moderatorja me s tega stališča ne moti post na forumu, ki je napisan na pol po naše napol po kako drugače. Niti me ne bi motila objava v drugem jeziku. Da pa bi popravljal slovnico Slovencem pa mi sploh na misel ne pride. Koneckoncev se vsakdo podpiše pod svoj prispevek...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8678

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
dotični gospod iz beograda je gospod z veliko začetnico. gospodu levjulu se zopet zahvaljujem za učno uro iz zgodovine.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8684

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
Učne ure tako ali drugače, meni je prvi vtis zelo pomemben.
Te ure ne bi mogel kupiti, ker enostavno prodajalca ne razumem.
Če bi me že zelo zanimala, bi se morala zmeniti v nekem "nevtralnem" jeziku.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Oglasi na bolhi.com pred 10 let 6 mesecev #8695

  • miromustang
  • miromustang avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 78
  • Thank you received: 6
Tisti, ki bi se zanimal za to seiko uro, bi mu bilo takoj jasno kaj je želel prodajalec povedati. Vsaj meni je ;) bolje tak oglas kot pa, da te kontaktirajo Nigerijci, ki te želijo nategniti preko oglasa, ki si ga objavil na bolhi ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si