minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: POMOČ

POMOČ pred 5 let 7 mesecev #23854

  • Nik
  • Nik avatar Avtor teme
  • Gost
  • Gost
Prosim za določitev znamke/izdelovalca žepne ure v priponki. Stara naj bi bila približno 100 let.
Hvala!
Nik
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

POMOČ pred 5 let 7 mesecev #23881

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Za več informacij, bo potrebno odpreti zadnja dva pokrova in narediti kakšno fotko mehanizma. Je pa res, da bomo na tak način lahko bolj natančno določili starost (ki jo že pravilno ocenjuješ sam), kvaliteto, poreklo in tip, za znamko je pa 95 % šans, da je ne boš nikoli izvedel. Večina ur iz tistega časa je bilo narejenih na način, da je majhna delavnica oz. urar odkupil generično švicarsko osnovo mehanizma, osnovo ohišja in številčnico, vse skupaj malo dodelal, sestavil in poslal v trgovino. Kar nekaj izmed prestižnih znamk, ki jih danes poznamo v urarstvu, je sicer takrat že obstajalo, vendar tvoja ura ena izmed njih skoraj zagotovo ni (bi bila podpisana). Ima pa prikazana ura precej nenavadno in zanimivo obliko ohišja, v tem delu izstopa izmed še danes zelo pogostih nebrandiranih žepnih ur tiste dobe, zato me kar malo zanima kaj se skriva znotraj...
Zahvale: criptus, Nik

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Slamca.

POMOČ pred 5 let 7 mesecev #23895

  • Nik
  • Nik avatar Avtor teme
  • Gost
  • Gost
Hvala za izčrpen odgovor. Glede na vse znake o poreklu ure sem tudi sam laično pomislil nekako v vaši nakazani smeri. Res ima zanimivo oblikovano in redko ohišje v srebru, notranjost pa ni ravno blesteča. Mehanizem še vedno deluje od 23 do 34 ur po enem navijanju, točnost pa varira +/- 5 minut, odvisno od nošenja oz. mirovanja. Prilagam še nekaj fotografij notranjosti ure. Morda mi boste lahko povedali še kaj, četudi nič kaj blestečega.
Hvala vnaprej in lep pozdrav!
Nik
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

POMOČ pred 5 let 7 mesecev #23896

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Ja, ocena je žal pravilna, ura je na zunaj lepa in ima specialno ohišje, znotraj pa se nahaja švicarski generični mehanizem s cilinder zapreko in šestimi kamni. V času izdelave te ure, mehanizem glede starosti samo še potrjuje, kar sva prej že ugotavljala, so bili cilinder mehanizmi najcenejša varianta, masovno izdelovani in nižje kvalitete od anker tipa, v današnjem času bi lahko njihovo vzporednico potegnil s kvarčnimi urami. Da ura teče tako dolgo in je pri tem še relativno točna, pomeni, da je še precej zdrav mehanizem, čeprav na sliki vidim, da je ima nekaj umazanije.
Zahvale: Nik

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

POMOČ pred 5 let 3 mesecev #24966

  • motorist
  • motorist avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 206
  • Karma: -4
  • Thank you received: 10
Tudi jaz potrebujem pomoč. Mi lahko kdo pojasni kaj več o uri na sliki. Hvala.

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

POMOČ pred 5 let 3 mesecev #24968

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Smem vprašati kaj pričakuješ v odgovor kot pojasnilo ''kaj več o uri''?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

POMOČ pred 5 let 3 mesecev #24970

  • motorist
  • motorist avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 206
  • Karma: -4
  • Thank you received: 10
Rekel bi, da me zanima kdo izdeluje te ure in ali gre za znano znamko izdelovalca ur. Po nekaterih podatkih na netu bi naj ure izdelovali v Indiji. To je vse kar mi je uspelo ugotoviti o uri. Naslednje kar me zanima je cenovni razred in kvaliteta ure. Če je mogoče, približna vrednost ure v EUR. Ura ima številne opcije (5 krat alarm, kronograf, timer in še nekaj). Ima opcijo "Word time" pa me zanima ali to pomeni, da lahko v vsakem trenutku preverim koliko je ura v 28 različnih krajih po svetu ali ta opcija pomeni še kaj več. In pa tako splošno informacijo v smislu: uro se ne izplača kupiti, kupi uro vendar je ne podari nekomu, da si ne nakoplješ sramoto, podari uro, ker boš s tem dokazal kako malo mar ti je do obdarjenca. Pa še kakšna splošna informacija bi bila dobrodošla.

In seveda vnaprej Slamca, hvala za odgovor.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

POMOČ pred 5 let 3 mesecev #24974

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Ura je nova, no, še vedno je v prodaji, cena se mi zdi brutalno napeta:
www.watch.ee/men-s-orange-analog-digital-watch-100m.html

Pojma nimam čigava znamka je, rekel bi da je to kitajec s kitajskim mehanizmom. Verjamem, da ima funkcij veliko, sploh, če jo primerjaš z mehanskimi kronografi, treba se je pa zavedati, da živimo v času, v katerem je že vsak nov kavni mlinček opremljen z velikim barvnim lcdjem in nešteto ''pametnimi'' funkcijami.

Razumem, ko se postavi prošnja za pomoč za kako staro mehansko uro, sicer je ponavadi tudi pri tistih jasno, da če Google in Ebay ne dasta nobenih rezultatov, ura spada v kategorijo ''no-name'' ur z generičnimi mehanizmi, ampak ja, še vedno bolje dvakrat preveriti kot zavreči uro. Pri tej uri pa je evidentno, da gre za kvarčno novo uro, tiste ''no-name'' ure, o katerih sem prej govoril, imajo neko dušo in razumem, da jih ljudje zbirajo, čeprav nimajo vrednosti, o tej uri pa tega ne moreš reči.

Analogno digitalne ure z vrednostjo so redke, obstaja nekaj zgodnjih primerkov boljših urarskih hiš (pa tudi tiste so manj vredne od mehanskih različic istega podjetja), potem pa še nekaj zanimivih Citizenov in Seikov, vendar so vsi iz 90tih ali starejši. Vse ostalo v kategoriji ana-digi je vredno toliko kot baterija v uri (če je še dobra). Ciljna skupina ur kot je ta, so ljudje, ki imajo nično znanje o urah, kupijo brez premisleka in predhodne raziskave, ker se jim s tem ne da ukvarjati, kupijo iz gole praktičnosti in pri tem nimajo vpletenih nobenih čustev ali estetike. Za urarske ljubitelje pa je to, kot bi v vinsko klet zbiralca prinesel hoferjev tetrapak.

Se opravičujem, če je bilo malo nesramno napisano, samo tako je moje mnenje brez olepšav:).

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

POMOČ pred 5 let 3 mesecev #24975

  • zebra
  • zebra avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 25
  • Thank you received: 2
Super napisano, se popolnoma strinjam.
Zahvale: Slamca

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

POMOČ pred 5 let 3 mesecev #24981

  • motorist
  • motorist avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 206
  • Karma: -4
  • Thank you received: 10
Slamca, hvala za odgovor. Nič ni nesramno napisano. Prav je, da vsak pove svoje mnenje. Sicer pa se v celoti pridružim napisanemu. Dodal bi samo to, da je cena nekega predmeta, recimo ure, stvar ponudbe in povpraševanja. Ali je cena pretirana ali ne naj odloči kupec. Prodajalec postavi ceno. Osebno sem dal za uro na sliki 15 EUR, na netu se prodaja enaka ura za 80 EUR. Če jo bo kdo kupil je ura vredna toliko. Predmet je namreč vreden točno toliko kot lahko za njega iztržimo. In nič več in nič manj. In ne pozabimo, da se za večino prestižnih znamk plača ime bolj kot kvaliteta. Obstaja zelo veliko predmetov, ki lahko po kvaliteti enakovredno tekmujejo s prestižnimi znamkami, s tem pa je cena slednjih bistveno bistveno višja. In ko kupim nek predmet, ga kupim zato, ker ga potrebujem in ker bo služil točno določenemu namenu in ne zato, da bom okoli sebe kazal znamko.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si