minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Vse najboljše Royal Oak!

Vse najboljše Royal Oak! pred 12 let 3 mesecev #1586

  • gasper
  • gasper avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 397
  • Karma: 20
  • Thank you received: 16
Sam sem pred leti razmišljal o nakupu Royal Oak s kvarčnim mehanizmom, ki mi jo je ponujal znanec. Takrat sem jo imel že doma kar teden dni, ko se je kolega odločil, da jo bo obržal. Uro je namreč podedoval po stricu, ki jo je kupil v Zagrebu.
Sedaj pa prva športna luksuzna ura praznuje 40 let in moram rečii, da je s svojo brezčasno obliko še vedno ena od zanimivejših. Njen oblikovalec je bil Gerald Genta,ki je med drugim oblikoval tudi Patekovega Nautilusa in IWC-jevega Ingenieur-ja. Audemars Piguetu bo obletnico proslavili z Royal Oak Extra-Thin, ki bo s svojim 39mm velikim premerom zelo podobna predhodnici in s tem sledi priljubljenim retro smernicam v urarskem svetu. Ura ima enak avtomatski mehanizem, ki je poganjal originalno z oznako 2121 in višino 3,05mm. Prvotnemu modelu so se približali tudi z obliko in stilom številčnice z okrasitvijo Petite Tapisserie. Premaknili so ji tudi inicialke AP-iz belega zlata nazaj na pozicijo pri 6.uri kot pri modeulu iz 1972. Ko je bila ura predstavljena je pritegnila veliko pozornosti prav zaradi njene velikosti, ki pa se za danšnje čase ne zdi nič posebnega. Prav nasprotno, sedaj je ura skorajda premajhna. Upam, da bo ta legnendarna in ikonična ura še dolgo tiktakala na zapestjih po celem svetu. Vse najboljše Royal Oak!



Mehanizem(zadaj) z zelo lepo oblikovanim rotorjem iz 21 karatnega zlata.




Vir slik:audemarspiguet.com

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Vse najboljše Royal Oak! pred 12 let 3 mesecev #1588

  • gasper
  • gasper avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 397
  • Karma: 20
  • Thank you received: 16
Spomnil sem se, da je takrat,ko sem uro kupoval prodajalec zahteval zanjo še 800 DEM!!Torej je že kar nekaj časa minilo.Takrat je morda Royal Oak prznovala 30. rojstni dan????

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si