minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Ure na Aliexpressu

Ure na Aliexpressu pred 1 leto 3 mesecev #28341

  • Alfi
  • Alfi avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 2
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni, na Aliexpressu sem našel te ure:
www.aliexpress.com/item/1005004398094509...eLogUid=tLia1GG71BYH

Ne morem pa najti informacije, kaj jih poganja oz. kako delujejo. Kdo ve?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ure na Aliexpressu pred 1 leto 3 mesecev #28342

  • grega88
  • grega88 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 77
  • Thank you received: 8
V naslovu ti piše da quartz...v vsakem primeru ti bi ta ura delovala samo kak mesec ali dva.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ure na Aliexpressu pred 1 leto 3 mesecev #28346

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

Alfi napisal: Pozdravljeni, na Aliexpressu sem našel te ure:
www.aliexpress.com/item/1005004398094509...eLogUid=tLia1GG71BYH

Ne morem pa najti informacije, kaj jih poganja oz. kako delujejo. Kdo ve?


Na ruski plin :laugh:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ure na Aliexpressu pred 1 leto 3 mesecev #28348

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
ne vem,od kod ta info...prijatelj ni obremenjen z urami...ima teh čajna "ur" kar neki in sve mu delajo...in quartz in automatic...pa mislim, da ni dal več kot 5 evrov za komad...:laugh:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ure na Aliexpressu pred 1 leto 3 tednov #28453

  • Alfi
  • Alfi avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 2
  • Thank you received: 0
Kupil sem eno uro z Aliexpressa (spodaj na slikah). Zdaj pa je težava kako uro odpreti, da jo lahko nataknem na zapestje, ne najdem opcije za to? Ima kdo kakšno izkušnjo s podobno uro? Prva misel mi je bila, da gre za "raztegljivo uro", pač samo natakneš na zapestje in jo daš dol, ampak očitno ni to. Ne upam pa nekaj na silo, da je ne bi poškodoval.

Navodil v vrečki ni bilo, tudi na netu jih ne morem najti.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ure na Aliexpressu pred 1 leto 1 ura #28468

  • skuripanda
  • skuripanda avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 45
  • Karma: 1
  • Thank you received: 30
Definitivno izgleda kot zaponka, ki se jo mora dati odpreti, je pa najbrž res treba uporabiti malo sile.

Je pa tak: če kupiš uro, ki v kompletu stane samo pet evrov s poštnino vred, pa ima ura celo kovinsko zapestnico, ne moreš pričkovati, da bo to neka kvaliteta (ali, iskreno rečeno, sploh uporabno).

Sam sem iz Aliexpressa naročil že več ur, vse mehanske, in lahko povem takole:
Mehanska avtomatska ura za 35 evrov je... uporabna in na daleč izgleda okej, če pa jo pogledaš od blizu, vidiš, kako grdo je finiširana. Na eni taki uri je celo v mehanizmu nekam odplesal en od vijakov, ki je potem poškodoval mehanizem. Tako uro sem naročil za sestro, ki si jo je pač zaželela, in sem ji moral naročiti celo še eno isto, ko je prva zaradi vijaka izdahnila (čeprav sem ji rekel, da ni to dobra ideja).
Za 60 evrov izgleda ura že kar spodobno (znamka Ailang), so pa še vedno vidne pomanjkljivosti in tudi napake in je ne priporočam, razen če ti je res vseeno, kakšne vidne napake ima (npr. imela je 24 urno malo številčnico, ki pa je bila označena z 12 urami).
Za 100 evrov sem naročil uro za hčerko (znamka Carnival), ki pa je zelo lepo narejena, s Seiko mehanizmom, lep finiš, safirno steklo in soliden pašček. Pri 100 evrih se začnejo dobre in lepo narejene kitajske ure. Perfektna ni, je pa čisto primerljiva s katerim koli Seiko za 500 evrov.
Za 120 evrov sem naročil Seagull "Jade Bi Disc" uro, ki je izvrstna in brez nekih hudih pomanjkljivosti. Zelo lepo finiširana.
Za taščo sem naročil Ironwatch za okrog 150 evrov, ki je zelo lepo narejena in z izjemno kvalitetno kovinsko zapestnico.
Pri okrog 200 evrov se pa začnejo kitajske ure, ki ne zaostajajo dosti za priznanimi (nižje cenovnimi) švicarskimi proizvajalci (npr Hamilton, Tissot, Certina in podobni). Imam Sugess mehanski kronograf, ki je čudovit, lepo narejen, dovršen, in zelo lepo finiširan. Imam tudi Sugess Moonphase, ki je naravnost krasen. Za sina sem naročil Keaoirus A11 (isti, kot Baltany A11), ki je skorajda spektakularna ura za slabih 200 evrov, z vintage izbočenim safirnim steklom, Seiko mehanizmom in je narejena za vodne globine do 200 metrov.

Meja je torej 100 evrov (za mehanske ure), kar se mene tiče. Kvarčne so drugo vprašanje, ampak osebno ne bi hotel vzeti kitajske kvarčne ure za 5 evrov, tudi če mi jo šenkaš.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si