minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Žepna ura Zenith

Žepna ura Zenith pred 1 leto 3 mesecev #28133

• Tartaruga1982
  • Tartaruga1982 avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Pozdravljni

Pri urarju imam starejšo žepno uro iz začetka 20. stoletja (po serijski mehanizma sodeč je iz 1903). Zanima me, če ima kdo od urarjev/zbirateljev rezervne dele zanjo. Ne poznam slovenskega izraza - v angleščini sta to "balance" in "pallet fork" - glej tretjo sliko parts.jpg. Mehanizem ure je premera 43 mm oziroma kalibra 19 ligne (stara fr. enota 1 lepine je 2,26 mm) oziroma 19-278 B lep. Če mi lahko kdo pomaga s kakršno koli inormacijo kje kupiti te kose ali mi posreduje njihove kataloške števile. Zaenkrat sicer iščem podoben/enak mehanizem preko ebay iz katerega bi vzel dele. Oba dela imata na koncu počen del osi - tisti, ki seže v ležaj (rubin)..zato ne vem, če bi se ju sploh dalo popravljati. Podjetje Zenith ne prodaja teh delov - oziroma bi vzeli celo uro v popravilo..ne znam si prdstavljati višine stroška. Hvala za pomoč in nasvete.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Žepna ura Zenith pred 1 leto 2 mesecev #28140

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 407
S bil pri kakem urarju že ali se šele zanimaš?

Tule je tema o urarjih, ki so v SLO najboljši: www.minutka.si/forum/7-splono-o-urah/802...oveniji.html?start=0

Sicer pa kolikor se spomnim za stare ure kolegi priporočajo tega gospoda: www.hubscher.si/

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.
  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si