minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: Nakup ure do 500€

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15900

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46
No eBay APP ID défined in Kunena configurationNO na takšne firme sem mislil kot je Chenevard, piše na številčnici Swiss a ne poznam? Podobna Breitling cena 400 EUR na eBay, a bog ve kaj je to?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15901

  • Flajsi
  • Flajsi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7

apmata napisal: Nove se res ne spomnim nobene zato sem vprašal. Rabljeno pa morda najdeš, a bo tudi za to treba nekaj truda. Tu je sicer nekaj novejših Swiss firm kot Victorinox (švicarski noži) in še kaj bi se našlo, imajo tudi avtomatske ure, ne vem pa če v tem cenovnem rangu.


Hvala za odgovor. Kakšne oa so te Vitorinox ure? Ima kdo kakšne izkušnje?
Kaj pa kakšna Certina s temi spercifikacijami bi se dala morda dobit za ta denar? Da imam vsaj približno predstavo.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Flajsi.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15903

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Novega avtomatskega kronografa z vsemi zahtevami, ki si jih zapisal, si po moje ne želiš imet. Če obstaja, je namreč bodisi kitajski mehanizem ali pa je nekje drugje hakelc. Priporočam, da malo brskaš za Valjoux 7750, ki se jih (vsaj rabljene) dobi z nekaj truda pod 500 evri. Celo na forumu sem zasledil že dva primera, Sokol je imel tega (minutka.si/forum/13-mali-oglasi-kupimprodam/7937-p-pierre-bonnet.html) na koncu samo za 250 evrov, za ugodno ceno je pa imel pred kratkim (morda še) oven na forumu Zeppelina: minutka.si/forum/13-mali-oglasi-kupimprodam/7893-graf-zeppelin-chrono-prodam.html

Sicer nemška firma, ampak mehanizem je švicarski. Za 350 evrov po moje dobra izbira.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15904

  • Flajsi
  • Flajsi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7

Matrus napisal: Novega avtomatskega kronografa z vsemi zahtevami, ki si jih zapisal, si po moje ne želiš imet. Če obstaja, je namreč bodisi kitajski mehanizem ali pa je nekje drugje hakelc. Priporočam, da malo brskaš za Valjoux 7750, ki se jih (vsaj rabljene) dobi z nekaj truda pod 500 evri. Celo na forumu sem zasledil že dva primera, Sokol je imel tega (minutka.si/forum/13-mali-oglasi-kupimprodam/7937-p-pierre-bonnet.html) na koncu samo za 250 evrov, za ugodno ceno je pa imel pred kratkim (morda še) oven na forumu Zeppelina: minutka.si/forum/13-mali-oglasi-kupimprodam/7893-graf-zeppelin-chrono-prodam.html

Sicer nemška firma, ampak mehanizem je švicarski. Za 350 evrov po moje dobra izbira.


Na seznamu je safirno steklo tisto, ki ni potrebno oz. ne igra vloge pri temu ali bi kupil ali ne kupil uro.
Zanima pa me še kako je s Slowatch outlet trgovino? Če se morda tam dobi kaj takšnega kajti sem že večkrat opazil, da ste komu to predlagali.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15905

  • criptus
  • criptus avatar
  • Odsoten
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Najboljš da greš pogledat ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15906

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46
Mislim, da ti je Matrus zelo dobro svetoval. Poglej za rabljenimi, ker novega za ta denar ne bo, osnova za vse kar želiš pa je mehanizem Valjux 7750 in je enako dober v nemških in švicarskih urah.

No safirno steklo je zadnje kar bi jaz izpustil, ker je to najbolj izpostavljen del ure, in kaj hitro bi lahko bilo na navadnem steklu precej drobnih risov in ti so precej moteči. Sicer imam samo eno tako delovno uro Edifice brez Safirnega, pa se presenetljivo še ni kaj dosti popraskala, tako, da mogoče tudi ta nova mineralna niso tako občutljiva kot si mislim, a ziher je ziher :laugh:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15907

  • mare
  • mare avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 78
  • Thank you received: 6
Mene pa zanima ali kdo ve kje bi lahko dobil črni usnjen pasek za mojega pilota in sicer takšnega da bi na njega pasala original dvojna zaponka in da bi imel dvojne luknje, je pa 22mm? pregledal sem že cel splet in druga kot original nisem našel to je pa ohoho €€€

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15909

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
Kakšen premer ure iščeš?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15911

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46

mare napisal: Mene pa zanima ali kdo ve kje bi lahko dobil črni usnjen pasek za mojega pilota in sicer takšnega da bi na njega pasala original dvojna zaponka in da bi imel dvojne luknje, je pa 22mm? pregledal sem že cel splet in druga kot original nisem našel to je pa ohoho €€€

Firma ure pa je?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nakup ure do 500€ pred 8 let 5 mesecev #15913

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
Jaz imam tole če te zanima. Mehanizem valjoux 7750. Je pa ura zelo velika. Cena je krepko izpod 500eur.





Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si