minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27246

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Mido je ob Tissotu, Certini, Hamiltonu, Rado, Longinesu, Glashutte Original in Union, Omegi in Breguetu član Swatch Group. Za njega, Certino, Tissot, Hamilton, Rado in Longines je značilno to, da jih z mehanizmi zalaga prav tako članica iste grupacije ETA. Ker je ustanovitelj in snovalec te grupacije Nicolas G. Hyek izredno pameten gospod je v grupacijo pred slabimi 30 leti prripeljal še Nivarox, najbolj pomembnega izdelovalca spiral v urarski industriji. Tako od Nivaroxu, ima Swatch grup tudi najboljšega izdelovalca generičnih mehanizmov na svetu (ETA). Generičen mehanizem je tisti mehanizem, ki ga proizvajalec izdela za prodajo različnim odjemalcem. Ker ao zgoraj našteti brendi napajajo iz istega izvira (ETA, Nivarox), zato s precejšnjo dozo optimizma lahko razumemo, da gre za In House produkcijo. ETA izdela mehanizem, ga nekoliko priredi zahtevam določenega internega brenda in ga tako poimenuje. Vse skupaj je okrašeno z rotorjem, na keterem je naveden brend oziorma sestavljlec končne ure.

Mido Powermatic 80 je kaliber, ki je bazirran na ETA C07.6XX. Za njega je značilna rezerva navitja 80 ur. Ne bi šel še bolj v podrobnosti, toda v grobem, ETA je to dosegla na takšen način, da je osnovnemu kalibru ETA 2836-2, zmanjšala 1 Hz frekvence nihanja, kar pomeni, da sedaj deluje z 21.600 b/h in dosega več kot 3 dnevno frekvenco. Bilo je potrebno še nekaj dodatnih posegov v mehanizem, vendar bi predolgo trajalo za njihov opis.
Tisto, kar je bistveno, brendi Mido, Hamilton in Rado uporabljajo Powermatic 80 brez prisotnosti plastičnih delcev (ankera) in da gre za odlične, klasične urarske in moderne mehanizme, ki tvorijo vrh Affordable cenovnega razreda Swiss Made urarstva.
Pri Tissotu in Certini pa se najdejo Powermatic mehanizmi, ki vsebujeo plastični anker in bazirajo na osnovnem ETA C07.1XX kalibru. Najlažje je ločiti plastičen powermatic od klasičnega metalnega po tem, da ima plastičen anker vedno 23 rubinov, medtem ko ima metalni 25 rubinov. - na plastičnem mostu ob strani ni potrebe po pozicioniranju teh dveh umetnih kamnov.
Ker je že prej omenjeni Nivarox tudi član iste grupacije, so Powermatic mehanizmi opremljeni tudi s siclicjevo spiralo, kar je odličen podatek (sploh za ta cenovni razred).

Mido Powematic 60 je precejšnja novost pri tem proizvajalcu, oziroma sestavljalcu. Gre za kronografski mehanizem (ura s štoparico) in bazira na ETA Valjouxu 7753. Pri njemu je bistveno to, da je rezerva navitja iz standarndnih 42 ur povečana na 60 ur brez niti najmanjšega zmanjševanja frekvnce delovanja. Mehanizem še vedno utripa s 4 Hz oziroma z 28.800 b/h. Prvi, ki je to dosegel v grupaciji (seveda v sodelovanju z ETA) je bil Hamilton in sicer že davnega 2012 leta na ETA Valjouxu 7750 (sedanji Hamilton H21) in ETA Valjoux 7753 (sedanji Hamilton H31).

Ker si napisal, da se želiš obdarovati z novo uro do 2000 €, se ne bom vmešaval in ti omenjal razne Omege, IWC, Breitlinge in podobne ure, ki so po 6 ali 7 lletih tik pred potrebnim servisom za katerga boš plačall še 1/4 tvojega budžeta. Mido so za svoj denar odlične ure in si lahko priviščiš novega kronografa, s čistimi papirji, veljavno garancijo in podobno,.
Lahko si privoščiš tudi Powermatic s statusom kronometra, ki zagotavlja COSC dnevno natančnost v mejah -4 do +6 sekund na dnevnem nivoju.
Če bi že kaj svetoval, potem bi to bil Longines. Povsem novi HC lahko dobiš po polni ceni 1.5 k €, na katero gre običajen 10 % popust. Ura ima keramičen bezel, poganja pa jo vrhunski Longines L888. To je najbojša stvaritev ETA in sicer ETA 2892-A2, ki so mu vzeli samo pol frekvence hitrosti in dobili 22 ur dodatne rezerve navitja, kar pomeni, da omogoča 64 ur dellovanja ob polnem navitju.
Tudi sam imem ta model, vendar z običajno, aluminijasto luneto. Odločil sem za njega, ker mi je številčnica bolj všeč (kombinacija markerjev v klasični obliki in v obliki biserjev, ter indeksov). Cena novega modela je 1.150 €. Nima pa tako močne sunburst številčnice kot model s keramično luneto.
Zahvale: criptus, mato7, gasperp, Urbi

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od haifisch.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27247

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

ttom napisal: Avtor je napisal:
Kupil bi si uro do cca 2000 eur, novo
Poslano z mojega SM-G950F z uporabo Tapatalk

Tako kot ljudje ko vstopijo v Renault salon in recejo jaz bi pa sigurno cliota, odpeljejo se pa potem z Meganom :lol: Ker jim pac povejo da za cisto malo vec denarja dobis mnogo vec od avta. V nasem primeru uro. 2000 Eur je lih tista kriticna tocka ko lahko res ze kupis znamko in model ure na visjem nivoju. Ce se odlocis za zelo malo rabljeno uro pa je moznosti in modelov se vec. Rabljena ura ni noben baw baw v urarskem svetu in je zelo pogosta izbira ljudi, ki kupujejo drazje ure.

haifisch napisal: Ker si napisal, da se želiš obdarovati z novo uro do 2000 €, se ne bom vmešaval in ti omenjal razne Omege, IWC, Breitlinge in podobne ure, ki so po 6 ali 7 lletih tik pred potrebnim servisom za katerga boš plačall še 1/4 tvojega budžeta.


Nova Omega DeVile Prestige cca 2k
Nov Bretling Chronomat Colt cca 2k
Nov Bretling Superocean 42mm cca 2,4k
NovBreitling NAVITIMER 8 AUTOMATIC DAY & DATE 41 A45330101B1X1 cca 2.4k
NovZenith Elite ali Dual Time cca 2,6k
......Po mojem menenju je vse od nastetega boljse kot Mido.
Zahvale: criptus, haifisch, gasperp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

Re:MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27248

  • ttom
  • ttom avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 146
  • Karma: 1
  • Thank you received: 33
Moje izkušnje pravijo da je kritična točka vedno.
To je pri 100eur, 1000eur, 2000 ali pa 10000 eur.
Vedno bi lahko še malo dodal in dobil boljšo.
Se pa strinjam da je vse predlagano bolje kot Mido

Poslano z mojega SM-G950F z uporabo Tapatalk
Zahvale: haifisch

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Re:MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27249

  • gasperp
  • gasperp avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 13
  • Karma: 1
  • Thank you received: 3
Hvala haifisch za to razlago. Prav to sem rabil da mi nekdo po kmečko razloži! Longiness imam že od prej v ožjem izboru , HC se mi nadvse dopade. Dopade se mi tudi ker ima Longiness daljšo, bolj poznano tradicijo urarstva, kar Mido nima. Vem da je 2000 ravno meja, kjer bi še za nekaj denarja dobil uro višjega nivoja. Rad imam ure, od vedno jih nosim. Do sedaj so bile to predvsem športne kvalitetne ure. Takoj začetek drugega leta praznujem 33 rd in že dolgo nazaj sem se odločil da bo to dan kjer si bom privoščil prvo avtomatik uro. Naslednja bo za 40 ( moja največja želja Omega Speedmaster ) in upam da tako naprej :) Imam fond kamor vsak mesec nekaj doložim in za prvo uro se je v letih toliko nabralo. Ali bom uspel doložiti kaj več ali bo kaj manj, ura bo moja prva in nanjo se bom vedno spominjal kot prvo ko jo bom dal na roko.
Zakaj pa bi vse drugo in ne Mido?
Zahvale: haifisch

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Re:MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27250

  • mato7
  • mato7 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 121
  • Karma: 5
  • Thank you received: 37

gasperp napisal: Zakaj pa bi vse drugo in ne Mido?


Točno tako, uro si boš kupil sam in imaš zelo soliden budget za katerega boš tudi dobil zelo solidno uro, vzemi tisto v katero si se zagledal.

Moj glas pa gre za Longines HC ;)
Zahvale: haifisch, gasperp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27251

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Pablo, imaš prav. Sedaj sem preveril Chrono24 in je v EU res možno dobiti Breitling Colt za cca 2.000 € in Omego DeVilee Prestige (39,5 mm) za cca 2.400 vključno s poštnino. To je najnižja cena za prvo dosegljivo.

Gašper, če te ne moti status neznane veljavnosti garancije, bi ti tudi jaz priporočil, da na Chronu24 pogledaš ure iz Pablovega seznama. Glede veljavnosti garancije pri nakupu preko Chrona - garancija se lahko uveljavi, le če je ura kupljena pri pooblaščenem prrodajalcu (AD). Ogromna večina prodajalcev na Chronu niso pooblaščeni prodajalci, zato v slučaju okvare v garancijskem roku (Omega 5 let, Breitling 2 leti) lahko pride do težav. Drugače je Chrono 24 popolnoma varno mesto za nakupovanje, vsekakor pa je potrebno pogledati status prodjalca, ki mora biti označen s Trusted.

Zakaj je Breitling, Omega, da ne govorim Zenith, bojša izbira od Mida ali Longinesa?
Če samo pogledamo prva dva,.
Omego poganja kaliber Omega 2500, ki bazira na ETA 2892-A2, le da ga je Omega oplemenitila s Co-Axial Escapementom, ki je ena izmed največjih pogrutavščin v urarstvu nasploh. V kratkem - temelji na medesbojni rotaciji delov, zelo malo je neposrednega stika in zato je obraba delov minimalna.
Breilting Colt poganja B17, ki je ETA 2824-2, le da Breitling opravi premaz z rodijem, ki še bolj zavaruje mehanizam in mu podaljša trajnost.
Bistveno je to, da sta oba COSC kronometra, kar pomeni, da ob najboljši preciznosti v primerjavi z ostalimi gradacijami, ki so Standard (ETA 2824-2), Elabore (ETA 2892-A2 in ETA 2824-2) in Top (ETA 2892-A2 in ETA 2824-A2) tudi vsebujeta nekaj boljših delov, ki se nanašajo predvsem na antišok sistem (Incabloc vs Etachoc) in spiralo (Anachron vs.Etachoc). Na primer, mehanizem v Logninesu HC (L888) je tudi ETA 2892-A2, vendar sodi v Elabore Grade in nima statusa kronometra. Ima pa zato skoraj 1 dan (22 ur) večjo rezervo delovanja.
Poleg tega, ure obeh brendov boljše držijo ceno na daljši rok v primerjavi z Longinesom in sploh Midom.
Če pa še malo pojačaš budget, lahko prideš do omenjenih Zenithov z In House kalibrom, ki pa je še bolj cenjen segment.

Drugače z Midom, ni nič narobe. Kljub temu, da nima takšne tradicije kot omenjeni brendi, gre za 102 leti staro podjetje, ki prekleto dobro ve, kako se naredi odlična ura. Lasti si tudi nekaj atributov Prvi v zgodovini: sistem Aquadura iz leta 1933, prvi je v uro ugradil Unbreakable Mainspring (1935), prvi kronograf s centralnim branjem (1943) in Powerwind sitem ročnega navijanja (leto 1954). Prav nič ne boš zgrešil z nakupom Mida, vendar se strinjam s Pablom, da lahko za budget, ki si ga navedel vstopiš v prestižni razred urarstva. Pa s tem nimam v mislih snobizma, ki je žal sestavni del urarstva, ampak prestižnost v smislu nekaj boljših učinkovin, ki sem jih tudi navedel.
Zahvale: criptus, Pablo, mato7, gasperp, Urbi

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od haifisch.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27252

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62
Haifisch je lepo napisal. Dejansko so v teh casih cene na sivem trgu ugodne (razen Rolex,PP,AP) oz se, da dobiti kaksen dober deal. Tudi sam sem bil presenecen ko sem na chrono24 nastavil ceno okoli 2000€ in se sprehodill po oglasih :)
Zahvale: gasperp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27253

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
Pri Chrono je malo zaj., ker plačaš vnaprej procente od prodaje glede na prvo nastavljeno ceno in potem lahko spuščaš koliko hočeš.
Seveda, če se ne proda dobiš celoten strošek povrnjen.
Vsaj tedaj, ko sem sam prodajal že nekaj časa nazaj, je bilo tako.
Zahvale: gasperp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27254

  • Scale
  • Scale avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 153
  • Karma: 4
  • Thank you received: 28
Če si privat prodajalec lahko pri prodaji nastaviš, da ti vzamejo ob prodaji 6.5%, ne rabiš nič vnaprej plačevat. Je pa ena finta, ko oddaš oglas se strinjaš, da ure ne boš prodajal drugje, oziroma če jo boš ti vseeno vzamejo tistih 6.5%. V kolikor se ura na chrono ne proda v 3 mesecih lahko zbrišeš oglas brez da jim plačaš 6.5%

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 3 let 4 mesecev #27255

  • txorg
  • txorg avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 70
  • Karma: 1
  • Thank you received: 9
Pozdravljen, gasperp!
Haifisch in ostali poznavalci so lepo razložili, kam bi se nagibali za nakup ure do
2000€. Poglej še Multifort chronometer 1, ki ima dodelan mehanizem z antimagnetnimi lastnostmi.
Jaz bi pogledal tudi TagHeur caliber 5, 39 mm, ki ima podobne lastnosti kot Multifort, le da je manjši.
Tag in speedmaster je krasna kombinacija, pokriva eleganco in "vsak dan", obe znamki pa nosita že
nekaj prestiža. Pri Slowatchu imajo 13,. v mesecu 13% popust. Pa malo reklame za Mido.
Attachments:
Zahvale: haifisch, gasperp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si