minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 8 mesecev #8249

  • Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 317
  • Karma: 18
  • Thank you received: 31
Saj, ..ko boš pogledal še več teh modelov in firm, bo odločitev vedno težja. Tega je res ogromno. In tako se začne, pa tudi primeri, (kot smo tu gori že prenekaterikrat vzajemno ugotovili), da zelo kmalu po nakupu (tako slučajno) vidiš nekaj, še bolj privlačnega..
Sicer so pa te znamke; Hamilton, Tissot, Atlantic, Certina, Alpina v precej primerljivem kvalitetnem in cenovnem razredu.
Glede Quarz-a, tako na hitro, pa so tu Seiko, Casio, Citizen, Festina.. po mojem okusu, na nivoju in primerljive.
Naslednji cenovni (in ne nujno tudi kvalitetni) razred, prav tako po mojih kriterijih in izboru bi bil;
Longines, Oris, Eterna, Edox, Tudor, TAG Heuer, Baume&Mercier, Maurice LaCroix, Mido..

P.S.
Še droben popravek bi bil potreben v zavihku NOVICE, ko je bila že ravno predstavljena: Longines DE Grande Classique, (ki jo je pripel Criptus)
V podatku glede frekvence utripa mora pisati 28.800 polnihajev na uro (4 Hz) in ne 28.000 na minuto.
L.P.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 8 mesecev #8250

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57

Marko napisal: Najlepša hvala za zelo hiter odgovor.

Zanima me še, kaj pravite na tole uro: CERTINA DS Podium


tale me zanima sploh oblika ure me zelo prepriča. ( je pa rang okrog 500 eur, torej se v mejah budgeta:)

Tudi seiko mi ima tale model všečen. (ampak najbolj vsec so mi modeli kot je od CERTINE in pa rjav pašček zraven.


In pa še nekaj: Sem ravno pred nakupom uro, ki bi jo imel za vsak dan, in ki mi je nebi bilo škoda (torej vse poletne aktivnosti, sluzba, delo doma, ker tissota in pa te z usnjenim paščlom nebi ravno nosil vsak dan, ampak bolj za vikende posebne priloznosti)
Gledal in poskušal sem jo tudi ze v sLowatchu, pa me zanima kaj pravite:
bi zdrzala nekaj let ob dokaj rednem nošenju, ali bi bil to zgrešen nakup.
Model ure je pa Casio EF 552. (mislim da na tem forumo se nisem nikjer zasledil da bi kdo predlagal casio.. :) evo prilagam še sliko :)
Upam da mi boste pomagali. (se oproščam, ker sem toliko napisal, in toliko vprašanj).


Se vnaprej zahvaljujem.
Lep dan se naprej.


Vse urce so kul, pri nobeni ne boš naredil kakšne večje napake. Med nalimanimi pa zagotovo pohrusta vso konkurenco Seiko Premier Kinetic Perpetual, tako s svojimi tehničnimi lastnostmi, kot z imenitnostjo komplikacij. Je pa res, da stane nekaj malega več kot npr. Certina, a je vreden vsakega centa.

Včasih se mi zdi prav smešno, ko nekdo kupuje pri meni uro in ima budget npr. 150,00 eur, želi pa, da ima ura to in to, pa tisto...in ko mu predlagam model, ki je npr. 30,00 eur dražji, a ima vse zahtevano pravi, da on tega niti ne rabi. Težko mu je dodat teh nekaj eur, vsako leto znova pa pride z novim modelom mobilnega telefona, za katerega plača cca 500,00 eur??? Torej ni panike dat 500,00 eur za telefon, ki ga bo imel eno leto, potem pa bo najverjetneje obtičal v predalu, težko pa mu je dat malce več za uro, ki jo bo imel npr. 10, 15 let... :whistle:
Zahvale: Marko

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 8 mesecev #8253

  • Marko
  • Marko avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 44
  • Thank you received: 1
Hvala za odgovor vsem.

Igor Res mi je všeč tale seiko, ampak mam pomislek malo, da bi imel pri 24 letih takšno uro, ce bi imel 5 let več nebi blo dvoma :)

Tako da se bom verjetno odločil za tole Certino, ki je na sliki, DS PODIUM, je ravno ena ista na bolhi jo bom šel pogledat, če je vredu. :) (koliko naj bi bila vredna, ce je stara 1,5leta, in nova stane okrog 500eur?:)

Pa potem ostane se denar za tistega Casiona, in bom imel nekaj časa mir:) Da dopolnim komplet Kovinski pas, usnjen, in pa kavčuk:)

lp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Marko.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 8 mesecev #8254

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57

Marko napisal: Hvala za odgovor vsem.

Igor Res mi je všeč tale seiko, ampak mam pomislek malo, da bi imel pri 24 letih takšno uro, ce bi imel 5 let več nebi blo dvoma :)

Tako da se bom verjetno odločil za tole Certino, ki je na sliki, DS PODIUM, je ravno ena ista na bolhi jo bom šel pogledat, če je vredu. :) (koliko naj bi bila vredna, ce je stara 1,5leta, in nova stane okrog 500eur?:)

Pa potem ostane se denar za tistega Casiona, in bom imel nekaj časa mir:) Da dopolnim komplet Kovinski pas, usnjen, in pa kavčuk:)

lp


Se strinjam, pošten odgovor.
Kar pa se tiče cene Certine lahko povem le to, kar sem že nekoč zapisal; vsaka ura je vredna natanko toliko, kolikor je kdo pripravljen plačat zanjo...pri teh številkah pa verjamem, da ne boš preplačal zadeve.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 8 mesecev #8259

  • obscurson
  • obscurson avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 11
  • Thank you received: 0
Živjo,

najprej lepa hvala Igorju iz StenTime, pri izbiri ure za ženco. Profesionalna obrazložitev, odlične prodajalne sposobnosti in dodan še ščepec humorja, ki ga naredi super svetovalca. Zakaj je temu tako pravite? Ker sem se ogrel za nakup Seiko ure še zase. Vse ure, ki sem si jih ogledal v vitrini, so mi prelepe, razen ur, ki presegajo ceno 1.000 eur in več. Da ne vzamem preveč časa Igorju na licu mesta, bi rad vprašal kar preko foruma, kaj si mislite katero uro v cenovnem rangu 500-600 eur. Uro bi uporabljal vsak dan, ni pomemno ali ima usnjeni ali kovinski pašček. Nujno pa Seiko B) B) B)

lp, Gregor

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 7 mesecev #8261

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57

obscurson napisal: Živjo,

najprej lepa hvala Igorju iz StenTime, pri izbiri ure za ženco. Profesionalna obrazložitev, odlične prodajalne sposobnosti in dodan še ščepec humorja, ki ga naredi super svetovalca. Zakaj je temu tako pravite? Ker sem se ogrel za nakup Seiko ure še zase. Vse ure, ki sem si jih ogledal v vitrini, so mi prelepe, razen ur, ki presegajo ceno 1.000 eur in več. Da ne vzamem preveč časa Igorju na licu mesta, bi rad vprašal kar preko foruma, kaj si mislite katero uro v cenovnem rangu 500-600 eur. Uro bi uporabljal vsak dan, ni pomemno ali ima usnjeni ali kovinski pašček. Nujno pa Seiko B) B) B)

lp, Gregor


Ooo, hvala za lepe in vzpodbudne besede :)

Se bova morala videt kar na licu mesta, čas za razgovor ni vprašanje, saj sem še celo plačan za delo, ki ga z največjim veseljem opravljam B)

Vse ure Seiko iz višjega cenovnega razreda so na dosegu roke, če govoriva o cenovnem rangu. Zakaj? Ker vam kot registriranemu članu foruma "minutka" v naši trgovini pri nakupu ure priznamo 20% minutkarski popust. Torej tudi npr. Seiko Premier Kinetic Perpetual, ki sicer stane nekaj čez 800,00 eur, pride na koncu dobrih 600,00 eur :woohoo:

Sam bi predlagal katero koli urco iz linije Sportura (osnovna cena brez popusta okoli 500,00 eur), Velatura (osnovna cena brez popusta okoli 500,00 eur) ali Premier (osnovna cena brez popuista dobrih 800,00 eur). Vse so iz plemenitih materialov, tehnično nadgrajeno dovršene, estetsko več kot dopadljive, robustne, posebne, tesnijo do 100m in imajo safirna stekla. Potem pa je odvisno od modela, kakšen "bonbonček" nam še dodatno ponudi.

Predlagam, da se vidiva te ali naslednji teden v popoldanskem času, ko bom na delovnem mestu, pa eno moško rečeva na temo Seiko B)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 7 mesecev #8263

  • obscurson
  • obscurson avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 11
  • Thank you received: 0
Dogovorjeno. 20% popusta? Fijuuu to je pa lepa gesta madonca, hvala.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 7 mesecev #8265

  • david
  • david avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 19
  • Karma: 2
  • Thank you received: 2
Živjo!
Iščem uro, ki bi jo nosil vsak dan, tudi v službo. Trenutno imam Seikovo sporturo (tisto, ki je v avatarju ;)), ki pa mi je je malo škoda (ima še sentimentalno vrednost). Ura lahko pride v stik z razkužilom za roke, teoretično tudi s krvjo, čeprav mislim, da so možnosti za to dokaj majhne (treba poskrbet za osebno zaščito) - torej je fino, da jo lahko fino sperem (usnjen pas torej ne pride v poštev).

Nekako sem se navdušil nad naslednjima dvema Seikovima urama:
1. Seiko Solar Chronograph Divers SSC019 ( link )
2. Seiko 5 Automatic Monster Diver SRP311 ( link )

Katera bi bila bolj fajn? Imate mogoče še kakšno v mislih? Ura naj bo cene nekako do 200 evrov. Hvala!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 7 mesecev #8266

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
S Seikom za ta denar nikakor ne boš falil. Vse ostalo je stvar okusa ;)

Obvezno pred nakupom dat na roko uro, kajti šele takrat se pokaže ali ti 'sede' ali ne ...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 10 let 7 mesecev #8280

  • obscurson
  • obscurson avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 11
  • Thank you received: 0
Živjo

od včeraj ponosni lastnik tele urce. Moja nova ljubezen! hvala Igorju za odlično svetovanje in dobro ceno, hvala Sten Time.



lp
Gregor
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.
minutka.si minutka.si minutka.si