minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Moje izkušnje, kaj nosim, katera ura mi je všeč.

TOPIC: ruski kronograf Poljot Jetfighter

ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 8 mesecev #4110

  • rocoloco
  • rocoloco avatar Avtor teme
  • Gost
  • Gost
Pozdrav,

Sm novopečeni zbiratelj in bi rad predstavu svojo prvo uro.

Imam Poljota, model Jetfighter, brušeno verzijo s črno številčnico. Lahko opazte, da je skoraj identičen Breitlingu, Blackbird modelu. Baje jih je bilo narejenih samo 600 kosov, obstaja pa še polirana verzija z modro številčnico (teh je bilo tud 600 kosov).

Kupu sm ga pri Kampmannu na poljot24.de - najboljši prodajalec, kar sm jih srečal (v paket je vključil še brezplačen usnjen pašček in piškote) :=)

Je premera 43mm, 14 mm debeline, kar konkretna urca....Ima mehanizem 31682, ki je enak mehanizmu 3133, le dodali so mu še sredinsko 24h številčnico.

Prilagam še eno sliko zadnje strani moje ure (prozoren pokrov sem vzel kot dodatek) in par slik iz interneta. Cena je pred 8 mesci bila 260 eur, ker pa je omejena serija in imajo celo v Rusiji na voljo samo še nekaj zadnjih kosov brušenega modela (poliranega ni več na voljo), je cena narasla na 395eur.

Tko da, zaenkrat sm res ful zadovoln, še posebej mi ustreza izgled brušenega jekla.

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od rocoloco.

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 8 mesecev #4112

  • blazb
  • blazb avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 156
  • Karma: 9
  • Thank you received: 17
Lep primerek. Na prvi pogled me spominja na kakšnega novodobnega Breitlinga. Dobrodošel na forumu.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 7 mesecev #4113

  • rocoloco
  • rocoloco avatar Avtor teme
  • Gost
  • Gost
Hvala, samo škoda, da forum ni bolj aktiven.

Urca je pa izredno podobna temule, Breitling Blackbird prejšnji model .

Tako da je ta Poljot v bistvu "homage" :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 7 mesecev #4114

  • blazb
  • blazb avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 156
  • Karma: 9
  • Thank you received: 17
Meni se zdi še bolj podobna Superoceanu. Osebno mnenje sicer.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od blazb.

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 7 mesecev #4115

  • Imatra
  • Imatra avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 213
  • Karma: 21
  • Thank you received: 1
Mah....te ruske varjante,so za moj okus brez osebnosti....Kot so rekli ostali,precej spominja na Breitling.Lahko bi bili bolj izvirni,pri dezajnu.Enkrat sem kupil Aviator 45mm,mislim da iz skupine Vostok.Na slikah je zgledala fajn,ko sem jo dal na roko,pa nobene iskrice....:-((Prodal cez 3 dni....

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 7 mesecev #4117

  • alesn
  • alesn avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Thank you received: 5
Men se pa zdi zelo lepa. Ampak to je res stvar okusa.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 7 mesecev #4167

  • blazb
  • blazb avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 156
  • Karma: 9
  • Thank you received: 17
Jaz sem zadnjič našel dve dedkovi uri - ena je Darwil druga Omikron. Obe sta stari cca 50 let in nikoli nošeni. Gre za znamki, ki sta bili švicarski poklon komunizmu. Beri namenjeni balkanskemu in tudi italijanskemu trgu v tistih časih. Ker je bilo teh ur več v vreči, smo ugotovili, da jih je dedek verjetno kupil kot hranilec vrednosti. Češ, če ne bo za kruh, bom menjal pa uro. Kakorkoli, urco sem lepo očistil, dal popravit krono, ker navijanje ni delalo (pri Omikronu) in nabavil lep Kukijev pašček. Zadeva na roki, skupaj z poslovno obleko zgleda res kul, meni pa je drag spomin, na neke pretekle čase. Trža vrednost je majhna, emocionalna in zgodovinska, večja.

Point, ki ga hočem prikazat je: vsaka ura ima neko zgodbo. Ruska, švicarska, nemška. Draga ali poceni. Odvisno kakšno emocionalno vrednost ima za posameznika. Če smo čisto pošteni, razen pri najdražjih kompliciranih urah, večinoma plačujemo ime in zgodbo v ozadju (Panerai = vojska, Omega = luna, Tag Heuer = dirkanje, Rolex = potapljanje (recimo)), ki so nam jo lansirali tržniki. No pa oblikovalci. Osebnost uri da torej naš odnos do nje in zgodba. Ali kot je na enem blogu zapisal John Mayer: "pogledam svojo zbirko ur in se vprašam: kdo bi rad bil danes?".

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od blazb.

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 7 mesecev #4170

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Lepo napisano :ok:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 7 mesecev #4174

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
blazb napisal(a):

Jaz sem zadnjič našel dve dedkovi uri - ena je Darwil druga Omikron. Obe sta stari cca 50 let in nikoli nošeni. Gre za znamki, ki sta bili švicarski poklon komunizmu. Beri namenjeni balkanskemu in tudi italijanskemu trgu v tistih časih. Ker je bilo teh ur več v vreči, smo ugotovili, da jih je dedek verjetno kupil kot hranilec vrednosti. Češ, če ne bo za kruh, bom menjal pa uro. Kakorkoli, urco sem lepo očistil, dal popravit krono, ker navijanje ni delalo (pri Omikronu) in nabavil lep Kukijev pašček. Zadeva na roki, skupaj z poslovno obleko zgleda res kul, meni pa je drag spomin, na neke pretekle čase. Trža vrednost je majhna, emocionalna in zgodovinska, večja.

Point, ki ga hočem prikazat je: vsaka ura ima neko zgodbo. Ruska, švicarska, nemška. Draga ali poceni. Odvisno kakšno emocionalno vrednost ima za posameznika. Če smo čisto pošteni, razen pri najdražjih kompliciranih urah, večinoma plačujemo ime in zgodbo v ozadju (Panerai = vojska, Omega = luna, Tag Heuer = dirkanje, Rolex = potapljanje (recimo)), ki so nam jo lansirali tržniki. No pa oblikovalci. Osebnost uri da torej naš odnos do nje in zgodba. Ali kot je na enem blogu zapisal John Mayer: "pogledam svojo zbirko ur in se vprašam: kdo bi rad bil danes?".



ali ni tako pri vseh stvareh, avtomobilih, oblekah,pohištvu......če bi vsi razumno kupovali, mercedes in rolex ne prodata niti enega izdelka več.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:ruski kronograf Poljot Jetfighter pred 11 let 7 mesecev #4176

  • blazb
  • blazb avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 156
  • Karma: 9
  • Thank you received: 17
Točno tako. Zgodba je tista, ki prodaja in naredi vtis. Sploh pri urah, pa mogoče še bolj pri oblekah in konec koncev naložbah - samo poglejmo zlato v zadnjih letih.

Hotel sem reči, da je lahko tudi Poljotka zelo dober kandidat, da te "zaščemi", ko jo daš na roko.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si