minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Custom made - moded ure

Custom made - moded ure pred 4 let 3 mesecev #26246

  • little.horologiarium
  • little.horologiarium avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 134
  • Karma: 6
  • Thank you received: 88
Pozdravljeni. Zanima me, kakšno je vaše mnenje glede ur, ki so vizualno predelane. Od preprostih predelav, kot je je zamenjava paščka do popolnoma custom made sestavljenih ur. Sprašujem zaradi tega, ker me vedno bolj veseli sestavljanje takšnih ur. Ali je sploh interes za kaj takšnega oziroma želje in trg? Kaj bi si vi na primer zaželeli od ure in da takšne ni na trgu, kot bi si vi želeli? En tak primer sem objavil zadnjič za prodajo in je na nek način ura, ki sem si jo želel narediti sam sebi. Slika spodaj. Hvala za vsa mnenja!

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Custom made - moded ure pred 4 let 3 mesecev #26250

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Moje mnenje je, da trga za te ure ni. Mislim, vse se seveda proda, ampak ne s profitom. To so ure, ki si jih človek naredi oz. da naresti zase, ker ima točno izdelano predstavo o tem kaj bi rad. Na trgu pa je vedno veljalo, bolj je original, večja je vrednost. Že relumen, redial ali pa samo poliranje, lahko uri konkretno zbije ceno, zdaj si pa predstavljaj recimo Speedmasterko, sploh ni nujno, da vintage, ki bi imela zeleno številčnico s Slamca napisom gori, Rolex tip kazalcev in drugo luneto. Po eni strani je to moded ura, po drugi strani pa vredna toliko, kot je mehanizem plus ohišje, minus delo urarja, da vrže v koš tiste zamenjane kose. Po mojem opazovanju ni tudi pri urah ranga 100 eur nič drugače, gre za zbiratelje, ki imajo omejen budget, še vedno pa imajo čas in voljo, da se poglobijo v stvar in na koncu kupujejo ravno tako resno in pazijo, da bi bile stvari čim bolj pristne.

Vedno rad dajem primere iz avtomobilizma, mislim, da bi tukaj lahko dal lepo vzporednico. Original, v privi bravi Golf 1 GTI ima trenutno že kar solidno ceno, znižan, s predelanim motorjem, na drugih platiščih, s spremenjeno notranjostjo ipd, ni vreden praktično nič pa je lahko lastnika, ki ga je zase predelal koštal celo premoženje (mislim na ceno predelav). To se nikoli ne izplača.
Zahvale: criptus, Shadow, little.horologiarium

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Slamca.

Custom made - moded ure pred 4 let 3 mesecev #26252

  • little.horologiarium
  • little.horologiarium avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 134
  • Karma: 6
  • Thank you received: 88
Slamca, hvala za čas :)

Se popolnoma strinjam s tabo. Če vzameš popolnoma originalno uro, predelana (razen za lastnika) nekako izgubi pomen in vrednost. Bi pa morda izpostavil drug pogled na stvar. Zgoraj prikazana ura bazira na Seiku SKX. Ampak ohišje ni originalno Seikovo, je posebej naročeno (Crystaltimes). Imam Seika SKX, J verzijo, če to kaj pomeni ali pač ne, in tistega niti pod razno ne bi predelal. Tukaj se strinjava. Vendar ker mi je všeč udobje SKX ohišja, sem ga izkoristil za gradnjo popolnoma drugega stila ure. Seveda, ni po okusu vsakega. Kar se mi zdi pomembno, je to, da nisem uničil nobene originalne ure, vsi deli so bili posamezno naročeni.

Drug primer custom ure: noro všeč mi je številčnica na Seiku SRPD21. Gre torej za Shark Turtle-a. Te želve imajo premer 44 mm, kar je precej preveliko za moje zapestje. Tako da je bila moja logična izbira gradnja ure, ki ima to številčnico, vendar SKX ohišje, ki mi odgovarja na roko. Podobnih primerov je še ducat.

Primer iz avtomobilizma: Alpina s svojimi predelavami BMW-jev ne izgubi na ceni. Prav tako ne RUF s Porscheji in podobne zadeve.

Je pa dejstvo, zadeva je nišna (verjetno bolj kot sem mislil). Morda bolj za koga, ki bi raje kaj po svojem okusu ipd. Hvala še enkrat za mnenje :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Custom made - moded ure pred 4 let 3 mesecev #26253

  • AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Imam v zbirki kar nekaj modanih ur po svojem okusu, kar imajo skupnega je to, da gre za zelo poceni ure. Dražjih ne tikam predvsem za to, ker so mi všeč take kot so. Večinoma gre za malenkosti kot so nadgradnja na safir, aftermarket luneta, ipd. Sem pa tudi jaz hotel narediti nekakšen ultimate SKX mod, pa me je minilo ko sem seštel cene vseh delov..za tak denar dobiš že kakšnega solidnega švicarja.

Npr tale na sliki je samo prestavljen komplet mehanizem z številčnico in kazalci Seiko SNK809 v črno ohišje Seiko SNKM79 Z "double dome sapphire" stekelcem.

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od AliG.

Custom made - moded ure pred 4 let 3 mesecev #26254

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Moram se strinjati z vsem povedanim in podati popravek na mojo prejšnjo primerijavo z avtomobili, ker gre pri avtih pravzaprav za uničevanje kulturne dediščine, pri teh modih od Seikov pa ne uničiš nič, saj jih je praktično neskončno. Ampak, jaz sem se postavil striktno na argument ali imajo tržno nišo oziroma bi se to izplačalo delati za zaslužek. Dodal bi še, da so RUF, Alpina ipd priznane znamke s kataloškimi modeli, vidva, jaz in mnogi ostali pa smo v tej primerijavi samo mulci, ki šraufamo po garažah. Za moje pojme postane zadeva tržno zanimiva, ko te kose začneš izdelovati sam.

Za hobi in za lastne zbirke se mi zdijo taki projekti super in jih gledam s spoštovanjem. Pozitivno je tudi, ker je menjava ohišja, kazalcev in številčnice sicer tehnično gledano delo, ki zahteva določeno znanje in orodje, je pa še vedno popolnoma v dosegu vztrajnega amaterja.
Zahvale: little.horologiarium

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Custom made - moded ure pred 4 let 3 mesecev #26255

  • AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Trg za take ure definitivno je (yt kanal Random Rob, fb skupina Seiko Mods,..) vendar moraš biti pripravljen vložiti nekaj denarja, svoje sposobnosti/izdelke posneti ter jih predvajati na družabnih omrežjih, kjer te kasneje kontaktirajo stranke s svojimi željami. Kot sem že napisal so cene nekaterih SKX modov absurdne in zlahka zlezejo preko 600€, profiti pa glede na videno med 50 in 100€ na kos. Žal pa je ta ciljni trg v tujini, predvsem Azija in ZDA. Ko smo že pri tem je primerno omeniti, da je trend modanja očitno opazil tudi Seiko in izdal novega SKXa oz Seiko 5 Sports v sto in eni kombinaciji.
V naši mali državici nekega pretiranega zanimanja za modane ure ne opažam, vsaj ne v krogih v katerih se gibljem. Ampak če te zadeva veseli vztrajaj naprej, nikoli ne veš kam te zanese pot ko srečaš prave ljudi ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Custom made - moded ure pred 4 let 3 mesecev #26270

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
Se strinjam z Slamco in ostalimi.
Prilagam še moj poiskus. Pravzaprav bi lahko rekel, da je pri tej uri bila uporabljena reciklaža delov.
Ohišje je iz precej neposrečene autoquartz zasnove od Zenitha. Panoramsko okno je bilo narejeno naknadno.
Je pa tak fitting, čeprav ne izgleda, precej zahteven, saj prvotno ti elementi niso bili narejeni da grejo skupaj.

Koliko je vredna? Cena posameznih delov pa nekaj na vrhu, koliko ti pač kdo da.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Shadow.

Custom made - moded ure pred 4 let 3 mesecev #26271

  • AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Še en modan Seiko, tokrat SNZG13K1 v poliranem ohišju. Original številčnico in kazalčke pokriva "double dome" safir z modrim antireflektivnim premazom, znotraj pa bije NH36 mehanizem s črno belim dan/datum koleščkom. Kot večina mojih modov je tudi ta precej neopazen, dviguje pa sam izgled in uporabnost ure za kakšno stopničko višje od originalne zasnove.

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Custom made - moded ure pred 4 let 2 mesecev #26272

  • mato7
  • mato7 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 121
  • Karma: 5
  • Thank you received: 37
Bravo AliG tole je res ravno stopničko višje že tako solidne ure za majhen denar.
Zahvale: AliG

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Custom made - moded ure pred 4 let 2 mesecev #26276

  • little.horologiarium
  • little.horologiarium avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 134
  • Karma: 6
  • Thank you received: 88
AliG, res hud mod! Prav tako Shadow! Hvala vsem za vaše odzive :) Če vas pa ne moti, bom pa še tu in tam izkoristil temo za kakšno objavo kakšnega moda. Dejstvo je, da me to veseli in mi je stvar v veselje, tako da bo prišla še kakšna. Na primer ta je eden izmed buildov po naročilu za enega kolega. Na sliki med samo sestavo, tako da se ne obregniti ob stem :)

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si