minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Obvestila in novosti o portalu in forumu.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Zanima me model moje ure

Zanima me model moje ure pred 3 let 3 mesecev #27384

  • Ura321
  • Ura321 avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 1
  • Thank you received: 0
Zanime me model moje ure. Ne najdem je nikjer na internetu.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Zanima me model moje ure pred 3 let 3 mesecev #27385

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Če pod pojmom model, imaš v misih referenčno številko ure, jo ne boš našel, razen če ni navedena na notranji strani pokrova.
Aretta je blagovna znamka podjetja La Clessidra iz Milana, registriranega 1943 leta. Po Mikrolisku, je podjetje odkupil Francesco Marinšek,leta 1954 in ga registriral v Trstu. Od tukaj naprej je zgodba zelo podbona kot pri Darwillu, le da v bistveno manjšem obsegu.
Aretta ure so se prav tako proizvajalce v Švici iz strani različnih Private Lebel firm, ki jih je bila polna vsaka švicarska vas v Jura Alpah, v času od začetka '60 let do kvarčne krize sredi (sredina '70 let prešnjega stoletja).
Takrat je obstajalo celo morje firm, ki so delovale samo s pisarno in fikusom v njej, ure pa so se proizvajale v nešteto omenjenih Private Label podjetjih, ki na trgu niso nikoli nastopale pod svojim nazivom ampak samo preko blagovnih znamk svojih naročnikov. Ena najboljih znanih je bila Xantia, ki je preživela kvarčno krizo in je za švicarski Victorinox proizovajala ure do leta 2006.
Kar se tiče tvoje ure, videti je da prihaja iz konca '60 ali začetka '70 let. Proizvajalci so uporabljali generične mehanizme, kar pomeni, da so jih nabavljali pri velikih proizvajalcih (Adolph Schild, ETA, Fesla, FEF, France Ebauches...).
Zahvale: criptus, motorist, Carlito149, druID, Ura321

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od haifisch.
  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si