minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Obvestila in novosti o portalu in forumu.
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Festina f20480

Festina f20480 pred 3 let 10 mesecev #26712

  • kukky
  • kukky avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 19
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni, zanima me če ima kdo izkušnje s omenjeno Festinino uro? Kakšni so Festinini avtomatski mehanizmi? Ali mi priporačate kakšno podobno uro druge znamke?
Vedno sem imel Festnine chrono bike ure zdaj bi pa rad nekaj bolj klasičnega oziroma avtomatskega.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Festina f20480 pred 3 let 10 mesecev #26714

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Dejstvo, da je Festina ponudbo pred dobrim tremi leti razširila z avtomatskimi urami je bilo, kar prijetno presenečenje.
Čeprav gre za proizvajalca iz entry razreda, Festina vsekakor zna narediti povsem korektno uro, kar dokazuje tudi linija Chrono Bike, za katero so izdelovali ure Tour De France, skoraj 20 let.
Tako kot v Quartz programu se tudi na mehaniki Festina opira na japonskega proizvajalca Miyota (izjema je Quartz Swiss Made linija, ki je tudi novost in v ure ugrajejo Ronda mehanizme).
Miyota je preverjen proizvajalec mehanskih kalibrov, ki daje robustne in zanesljive mehanizme, sploh će upoštevamo cene modelov, ki so nosilci teh kalibrov.
Konkretna ura vsebuje Miyota 821 D mehanizem, ki nosi zgoraj navedene lastnosti. Nastal je iz osnovnega 815 kalibra, le da je obogaten z olepšanim rotorjem, ki omogoča prijetnejši pogled na mehanizem skozi transparentni pokrov ure.
Je zanseljiv, robusten in trajal bo kar nekaj let. Kot primer, naj navedem, da je vgrajen v reizdajo Bulova legendarnega modela Devil Diver, ki je bil ena izmed uspešnic lanskega Baselworlda.
Glavna pomanjkljivost mehanizma 821 D je, da nima možnost hackinga. Pri nastavljanju časa se sekundni kazalec ne ustavi, kar pomeni, da je čas težko nastaviti do sekunde. Vendar, ta lastnost pri mehanskih urah, ni tako zelo pomembna. Sicer se da tudi to urediti na takšen način, da se krona premakne nazaj proti sebi pri čem se sekundnik za nekaj trenutkov ustavi.
Druga, rahlo pomanklivejša lastnost je nekoliko slabša ISO certificirana dnevna preciznost, ki znaša od + 30 do + 40 sekund možnega dnevnega odmika. To je sicer usoda vseh japonskih mehanizmov, vključno s Seiko (do razreda 8XXX). Vendar, v praksi in v normalnih pogojih nošenja, vsi ti mehanizmi brez težav pridejo do pod 10 sekund dnevne natanačnosti.

Osebno bi pogledal če katera od Festina ur nosi v sebi Miyota kaliber 9015, ki je povsem moderen avtomatik kaliber s frekvenco 28.800 b/h, ki je za 1Hz večja od Miyota 8XXX kalibrov z 21.600 b/h. Gre za Premium linijo Miyota kalibrov z nekoliko boljšo kakovostjo izdelave. Vendar, dvomim da je možno dobiti uro z 9015 pod 300 €.

Tisto, kar dodaja še velik plus na uri, ki jo omenjaš je safirno steklo. Če tega elementa ne bi bilo, bi ti preporočil, da pobrskaš še po ponudbi Citizen automatik v istem cenovnem razredu, ki prinaša divere od še nekoliko bolj izkušenega in preverjenga proizvjalca v primerjavi s Festino, toda Citizen v tem razredu ponuja mineralno steklo, ki pa je precej slabše od safirnega.
Zato,, za ta denar, ne vidim nobenega razloga, da si ne bi kolekcijo obogatil še z avtomatskim mehanizmom. Zelo dober Price-Performance.
Zahvale: kukky

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od haifisch.

Festina f20480 pred 3 let 10 mesecev #26715

  • kukky
  • kukky avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 19
  • Thank you received: 0
Hvala za izčrpen odogovor. Potem je ura vredna 230€?
Sem pa gledal tudi podobne Citizenove ure.
Ure tako nebi nosil vsak dan ampak občasno ob priložnostih.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od kukky.

Festina f20480 pred 3 let 10 mesecev #26716

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Vsekakor je vredna tega denarja v primerjavi s konkurenco.
Citizen v tem razredu uporablja enake mehanizme, saj je tovarna mehanizmov Miyota v lasti Citizena.
Tako Festina, kot Casio, Citizen, Seiko se v tem cenovnem razredu proizvajajo na Kitajskem. Vsaka od naštetih tovarn ima svoje pogone, kjer se proizvaja po standardih posamezne družbe. Festina je v tej družbi najmanj odmevno ime, toda kot sem že napisal, do sedaj so pokazal precejšnjo mero sposobnosti v tem razredu. Meni pri konkretnem modelu največ pomeni safirno steklo.
So tudi veliko potezni, saj so lastniki nekaterih bolj zvenečih švicarskih imen kot so Candino, Jaguar, še posebej pa izstopa urarski studio Perrelet, kje je že v igri High End urarstvo.

Sicer pa malo off topic, čeprav ima doloćene povezave tudi s to temo. Zelo bi rad prišel do nekega konkretnega podatka o kakovosti safirnega stekla v današnji ponudbi ur. Pa tudi o kakovosti jekla oziroma kolikšen je delež kroma v tako imenovanih Stainless Steel urah. Nihče me ne more prepričati, da ura z 200 € nosi enako kakovostno safirno steklo in nerjaveče jeklo, kot pa tista, ki je vredna nekaj tisočakov. Je pa skoraj nemogoče dobiti konkretne podatke. Vem, da obstaja nekaj razredov safirnega stekla in tudi stopenj jekla, toda vse je zavito v tako meglo, da ne moreš dobiti bolj jasne slike, kot je to v primeru različnih mehanizmov.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od haifisch.

Festina f20480 pred 3 let 10 mesecev #26717

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
Sicer meni ni znano , katera ura za 200€ ima safirno steklo.
Verjetno se že najdejo.
Kvalite inox jekla je po moje bolj marketinški trik in ni neke konkretne razlike. Sem poliral ure nižjega ter visokega cenovnega razreda ter vintage ure in ni neke razlike.
Jaz bi gledal recimo rabljen automatic Tissot in Certino, ti dve znamki sta znani po najboljšem razmerju cena/kvaliteta.
Po moje je velik preskok v klasi za malo več denarja.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Shadow.
  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si