minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Debate o vsem drugem...
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Znamka ure

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14530

  • Flajsi
  • Flajsi avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7
Pozdravljeni,
Zanima me, če morda kdo pozna to uro?
Predvidevam da je iz 60-ih ali 70-ih. Pa me zanima, če bi se jo sploh splačalo dat čistit in kupiti nov pas?



Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14531

  • ili_lj
  • ili_lj avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 112
  • Karma: 16
  • Thank you received: 28
Ura je iz poznih 30ih, začetka 40ih let in odlikovno sodi med zgodnje pilotske ure. Znamka Mila ni preveč znana, vprašanje kateri mehanizem je notri. Vsekakor zanimiva ura in za svoja leta v solidnem stanju... zasluži si čiščenje in nov pas :)
Zahvale: Flajsi

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14532

  • Flajsi
  • Flajsi avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7
Mogoče kakcpredlog kakcbi jo bilo najboljše dat čistit?
In kakšna je približno cena takšnega čiščenja?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14535

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Najprej bi pritrdil Iliju, ura je zagotovo zanimiva. Meni so te ure všeč, ker so za svojo starost precej velike.
Zagotovo bi ti predlagal, da se obrneš na kakšnega starejšega samostojnega urarja, cena je pa odvisna od tega, kaj je za narediti. Ura sploh teče, če jo naviješ?
Moraš pa vedeti, da bodo tudi po čiščenju/servisu žal poškodbe na številčnici in ohišju ostale...
Ko boš kupoval pas, kupi ''nato'' stil paščka (eno delni pas, ki gre tudi pod uro), ker so taki paščki bili prvotno mišljeni za te ure ;)
Zahvale: Flajsi

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14536

  • Flajsi
  • Flajsi avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7
Ura deluje popolnoma normalno ko jo navijem in tudi točna je. Poškodb skoraj da nima, k večjemu je na steklu neko lepilo in ob strani v vzorcu je le nekaj not. Številčnica je videt čista in tudi steklo je brez prask skoraj da.
Pomojem bi bilo potrebno le zunanje čiščenje in morda kakšno poliranje ter nov pasek.
Ampak sam se ne spoznam tako dobro da bi zagotovo to vedel.
Če mi lahko kdo pove vsaj približno ceno tega kaj sem napisal, da bi bilo potrebno naredit po mojem mnenju? In seveda, če je še treba dat na kakšno čiščenje mehanizma ali kaj podobnega?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14537

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Potem sem pa očitno narobe videl, meni zgleda kot da so poškodbe tudi na številčnici...
Če mene vprašaš, bi bila fer cena okoli 50 - 80 €, če bi se poservisiral tudi mehanizem (to bi se izplačalo, ker zagotovo že leta ura ni bila servisirana, če je točna še ne pomeni, da ne potrebuje servisa, maziva v uri so se do sedaj že čisto izsušila).
S poliranjem pa ne bi dosegel praktično nič, ker ohišje ni iz klasičnega nerjavečega jekla ali kakšne druge žlahtne kovine, ampak gre verjetno za mesing z nanosom niklja, ki je na mestih že odstopil (ne me držati za besedo, ker govorim samo glede na to, kaj se mi zdi po fotkah). Ohišje bi bilo potrebno samo očistiti, kar bi pa po mojm mnenjunujno moralo pasti v zgornjo ceno.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14538

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Tudi jaz ure ne bi poliral, saj takšna ura mora imet nekaj patine. Čiščenje pa vsekakor ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14539

  • Flajsi
  • Flajsi avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7
Najlepša hvala. Poškodbe pa na sliki res izgledajo kot da so na številčnici, ampak gre za umazano steklo.
Mogoče kak predlog kje bi bilo najboljše dat to čistit in vse? Po možnosti kje v Mariboru?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Flajsi.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14565

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46
Zdravo Flajsi,
pred leti ko sem začel zbirati ure sem zbiral predvsem vintage Omege, Tissot idr, ker so bile še zelo ugodne cene in na trgu jih je bilo precej. Kasneje sem začel pač z novejšimi modeli. Vse kar sem kupil sem dobil s precej umazanimi ohišji in zdelanimi stekli. Ker imam doma nekaj orodja, sem poiskusil prve poceni primerke (20-40 EUR) čistiti in polirati sam. Ker ni izpadlo slabo, sem potem porihtal tudi kakšne Omege. Skratka, če gre samo za poliranje stekla (če gre za plastično steklo) in čiščenje ohišja ti lahko to naredim, ker sem tudi jaz iz MB. Ohišja kot so že kolegi napisali zgoraj verjetno ne bo šlo polirati, če je nikljana medenina, se pa morda da malo očistiti?

Če te zanima mi pošlji privat sporočilo, seveda pa nisem profesionalec, to si naredim zase iz hobbya, tako, da ne pričakovat, da boš dobil uro kot novo:-)

Če želiš lahko priložim par slikic ur, ki sem jih očistil ali spoliral, pa so bile pred nakupom v dokaj mizernem stanju, če je to dovoljeno?. Seveda se globokih odrgnin ne na steklu ne na ohišju ne da popraviti?

LP

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Znamka ure pred 8 let 7 mesecev #14567

  • Flajsi
  • Flajsi avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7
Načeloma bi jo rad dal poplnoma obnovit, saj sem jo podedoval in bi jo rad ohranil čim dlje bi bilo mogoče, ampak vseeno hvala. Morda se kak predlog za dobrega urarja v Mariboru?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si