minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Debate o vsem drugem...
  • Stran:
  • 1

TOPIC: Očala

Očala pred 8 let 8 mesecev #14402

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Pa dajmo kakšno rečt še o očalih :)

Naj se za začetek navežem na objave o poliranju urnih stekel. Ima kdo izkušnje s poliranjem stekel pri očalih? Sicer pazim nanje a so se stekla vseeno nekje opraskala, kar grdo moti preglednost. Optiki pravijo, da poliranje ni možno, da je treba menjati stekla. Morda imajo prav, morda pa bi radi pač malo zaslužili. Navadna stekla za RayBan stanejo namreč takoj 60 eur ali več kar je polovica vrednosti novih očal. Stekla za katera sprašujem niso kristalna (ta se ne odrgnejo menda). So original in niso kolikor vem prevlečena z nobeno zaščitno plastjo, ki bi jo lahko pri poliranju uničil.

Ali se je kdo lotil/bi si upal lotit poliranja stekel sončnih očal oz. ali se resnično ne da ničesar narest? Pa se slika odrgninic, ki se jih z nohtom ne čuti.

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Očala pred 8 let 8 mesecev #14406

  • Filip
  • Filip avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 275
  • Karma: 17
  • Thank you received: 21
Iz svojih štiridesetletnih izkušenj nošenja na desetine očal in raznih oh in sploh leč, lahko povem, da kupi steklene leče in etui " i čuvaj očala ko zenicu oka svoga"! Plastiko lahko poliraš, samo boš "praske" samo povečal. Na plastiko nanesejo barvni, antirefleksni, polarizacijski in kaj vem kakpšen sloj še in ti jo drago prodajo. Ko odrgneš površinski sloj, lahko samo vržeš v smeti. Sem poskušal polirati kolesarska očala, pa se mi je zgodilo, kar sem opisal. Snel sem še ostali del "barve". Edine prave leče za očala so steklene. Zelo težko jih spraskaš, ker je steklo po celi globini barvno, jih pa z lahkoto zlomiš. Slika je skozi steklena očala neprimerno boljša. Enako kot pri očalih, je pri foto in video objektivih. Stekleni dajo tako ostro sliko, da skoraj oči bolijo, plastika pa ... Je pa plastika vsaj 50% cenejša od steklenih objektivov. Enako ali še huje je z lečami za očala. pa še noben optik jih noče več brusit na zahtevano obliko, ker po enem brušenju zavrže orodje, medtem ko za plastiko te nože drajsa, dokler se ne polomijo ali čisto otopijo.( podatek iz ust optika). Če hočeš dobra očala, boš kupil okvir in steklo in plačal veliko več , kot za ta z zvenečim imenom. Enako kot pri urah. Če hočeš uro za večno, kupiš avtomatik, navijač, ne pa plastični šrot z baterijo.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Filip. Reason: Slovnica
  • Stran:
  • 1
minutka.si minutka.si minutka.si