minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Ure s kitajskih spletnih trgovin

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 3 let 10 mesecev #26857

  • marinicoff
  • marinicoff avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 13
  • Karma: 1
  • Thank you received: 3
Kupil 4 kose, od tega je občasno v uporabi edino Casio AE-1200WH pri kakšnem delu doma ali za v bazen. Ura bi naj bila original ampak za dobrih 30€ moram reči, da je solidna zadeva. Eno mehansko, ki je stala 50€ sem kmalu prodal naprej. Bila je tudi na umerjanju, po posegu je bila sicer nekoliko bolj točna ampak še vedno nekje +15sek/dan. Ob polni navitosti ne vem, če je tekla 24h+. Dokaj glasna. Dve kvarčni za cca 25€ sem nosil približno pol leta (doma, v službo), bili sta sicer precej na roki ampak oboje je bilo nato še samo za v smeti. Paščki se hitro načnejo, največja polomija pa je seveda ohišje, ki je iz zelo mehke kovine, hitro nastanejo udrtine, praske, nanos kroma - finiš prav tako porazen. Ohišje je postalo na nekaterih delih črno.
V glavnem, škoda denarja za vse skupaj, morda so te ure za res nezahtevne ljudi, ki jih dajo na roko samo občasno pa še tistim bi svetoval, da primaknejo kak € zraven in kupijo kaj rabljenega. Kakšen Parnis, San Martin, Bliger za 150€ verjamem, da je precej boljša zadeva od omenjenega, vendar se za tak denar dobi tudi kaj originalnega - Orient, Citizen, Seiko ;)
Zahvale: Frenki

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od marinicoff.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 let 7 mesecev #27614

  • Afnogunc
  • Afnogunc avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 1
  • Thank you received: 0
Sem se registriral, da povem svoje videnje o urah. Ko ura odpove poslušnost in ne gre več, zame postane še posebej zanimiva. Vzamem poceni amatersko (kitajsko) orodje in se lotim popravila. Ponavadi (poceni) kitajcem ostane v mehanizmu kakšna "špena", ki jo je treba zbezati oziroma spihati ven. Včasih je tudi kaj pomankljivo prišravbano. Ure zbranosti in umirjanje rok so neprecenljive. Če vse v redu dela, pa izgubi na zanimivosti. Sem pač mehanično navdahnjen in ure so mi že od otroštva zanimive kot lep primer čudovite mehanike.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Ure s kitajskih spletnih trgovin pred 2 let 7 mesecev #27615

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Ne da bi hotel provocirat ali karkoli, ampak IMHO se lepota mehanike začne pri kakšnih avtorskih in ročno dodelanih mehanizmih. Do slabo štancanih kitajcev, ki so ponavadi še fejkani pa ne gojim nobenega spoštovanja. Morda so z vidika po-nakupnega tuninga bol zanimivi kakšni ruski mehanizmi. Robustni, dobro zasnovani a včasih mal po 'JUS-u' narejeni ;), predvsem pa ne fejk in ceneni.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.
minutka.si minutka.si minutka.si