minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Ure Darwil

Odg:Ure Darwil pred 9 let 7 mesecev #5346

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 374
Skiro napisal(a):

Ja ura na prvem postu je res malo zmatrana, krona bi bila za zamejat, številčnica je videti dobra, steklo mi je tudi malo čudno, če je ustrezno se da spolirat, in sekundni kazalec bi bilo potrebno nadomestiti.
Ohišje je načeto in medeninasto zato poliranje ni to, je pa možna sancija ohišja kar se najbrž za to uro žal ne izplača, se pa menda še dobijo nova ohišja.
Glede mehanizma, ga zrihtajo v polovici servisov v SLO za ceno moraš malo povprašat.
Cena 180 EUR za servisiranje oz. obnovo mi je nateg ali pa gre za napačno ševilko in jasno da si se odločil za ceno 25 Eur.

Lepo da si opazil, lep primerek tale Omikron z zastavo, je tudi temeljito zrihtan, me je že 1 če prodam...pa ne vem

Ne zaključuj prehitro. Lepo piše, da je cena 180€ za komplet obnovo, vendar se je odločil le za poliranje in mazanje kar je cenejše. Verjetno si ne predstavljaš kaj pomeni kompletna obnova sicer ne bi uporabil besede, ki si jo. 180€ je ugodna cena za tako reč mimogrede ...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Ure Darwil pred 9 let 7 mesecev #5352

• Skiro
  • Skiro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 2
Ne, ne predstavljam si zdrave obnove oz. servisa za 180 Eur za omenjeno uro. Obnove številčnice ne vidim, vidim pa potrebo po nanosu nove lumiscence na kazalce,menjavo krone, štiftov za pas in mogoče stekla.
Glede servisiranja oz. obnove omenjenega mehanizma, če je v solidnem stanju in dela slabo, ne vidim kakšnih izjemnih stroškov.
Če sam plačuješ ugodnih 180 Eur za tak poseg za podobno uro je OK. Meni je cena precej nerealna, to je moje mnenje.

Last Edit: od Skiro.

Ure Darwil pred 6 let 9 mesecev #14752

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 25
Kot zanimivost...
Pred več kot 40 leti, ko so delavcem v tovarnah za 20 letnico dela v tovarni delili zapestne ure, je moj pokojni oče prejel uro podjetja Delbana, čeprav so do tistega leta VEDNO delavcem ob takšni priložnosti poklanjali ure Darwil, kot sinonim kakovosti tistega časa. Ob splošnem negodovanju nekaterih delavcev, je oče ob neki priložnosti povprašal znanega urarja iz LJ, glede njegovega mnenja;
Uro je pogledal in je dejal: "Sploh ni rečeno, da je ura Delbana slaba"
Ura je z ročnim navijanjem in deluje še danes.
Darwil ure že vsaj 30 let nisem videl nikjer pri nikomer.

Last Edit: od Tomahawk.

Ure Darwil pred 6 let 9 mesecev #14755

• apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 46
Tudi Darwil ure se najdejo še v dobrem stanju, tako, da tudi niso bile tako slabe, samo iščemo jih ne. No jaz sem lani iskal in jih kar nekaj našel. Izbral sem tole iz slike, ker mi je bila zanimiva zaradi avtomatskega mehanizma in 25 jewels. Bila pa je za darilo tastu, ki je vedno pravil, da je takrat ko je bil mlajši Darwil bil malo dražji in so delavci kupovali bolj Rakete in Umf Ruhle. Porihtana in spolirana je kot nova in tudi dela zelo natančno.

Attachments:

Ure Darwil pred 6 let 9 mesecev #14759

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 486
Darwil ure so drugače pri nas zelo pogoste. Samo odtipkaj Darwil v Bolho, pa bo našlo kar nekaj rezultatov, tudi na bolšjaku jih je dosti. Je pa res, da so skoraj vse v slabem stanju, Darwila v tako lepem stanju kot je zgornja ura od Apmataja se pa res redko vidi... Da so v slabem stanju sta razloga v bistvu dva, prvi je, da nimajo prav nobene vrednosti, drugi pa, da so bila ohišja v večini kromirana ali pa pozlačena, v obeh primerih pa se nanos kovine z leti začne tanjšati in pri robovih izginjati. Darwilov v nerjavečem ohišju je malo.
Darwili so bili izdelovani samo za Balkan, drugje jih je ekstremno malo. Imajo pa vsi vgrajene relativno kvalitetne švicarske mehanizme (različni znamk, očitno kar je bilo v danem trenutku ugodno), v zgornjem primeru gre za Eta mehanizem.

Ure Darwil pred 6 let 4 mesecev #16839

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 112

Da ne odpiram nove teme. Na Darwil sem sentimentalno vezan. Vsaj enkrat mesečno smo bili v Trstu. Kupovale so se ure in zlatnina na kile. Otroci smo zmeraj dobili za pit in jest, pa še kakšna igrača je padla.

Zanima me predvsem če je gdo obnavljal ohišja teh in podobnih ur. Sploh Omikron. Ne gre za izplativost, bolj za sentiment. Ponavadi so ohišja zelo slabo nikljana, kromana ali zlatena. In ih je pot večinoma požrl. Če so pa samo površinsko obrabljena, za par evrov bi se splačalo na novo nikljat. Namreč moj urar pravi da so to vse odlični mehanizmi. Foter jo je nosil 40 let in zdaj je pri meni.
Ravnokar sem dve servisiral in delata tip-top. Manj ali več sta ohišja ohranjena.
Ta je kupljen na bolšjaku po dolgem pogajanju za 30 evrov in po manjšem servisu dela bp. Mehanizem je intakten.

Zahvale: druID

Ure Darwil pred 5 let 4 mesecev #20314

• Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 25
Katerim znamkam danes, bi bile ob boku "takratne' ure Omikron in Darwil ?
Morda Tissot, Certina, Orient ali celo Maurice Lacroix, Hamilton..

Ure Darwil pred 5 let 4 mesecev #20319

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Hamiltona in ML pri nas takrat ni bilo, kakor jaz vem ML tudi drugod ni bilo, ker je to novodobna znamka (se morda motim?). Mislim, da so bile Darwil, Omikron, Aretta, Delbana ipd ure takrat tretirane kot boljše od sovjetskih, vendar precej manj cenjene kot Tissot, Certina, Doxa, da o kakih Omegah sploh ne govorim.
Do danes ni preživela niti ena urarska znamka iz ''Darwil klase'', zato bi jih bilo težko primerjati s trenutno ponudbo, tudi tržne razmere so popolnoma drugačne. Če bi že moral primerjati Darwil s kako znamko, ki je danes na voljo, bi rekel, da je to Jacques Lemans. Njihovih ur je veliko, vrednosti nimajo, čez nekaj let, ko bodo vstopile v vintage razred, bodo vredne še manj, po drugi strani pa so relativno kvalitetne in za nepoznavalce imajo precej visoko nabavno ceno (zelo radi jih kupujemo kot specialna darila :cheer: ).

Ure Darwil pred 4 let 5 mesecev #22494

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 112
a gdo pozna tole: je to original ali naknadno tiskano na številčnico?

Attachments:

Ure Darwil pred 4 let 5 mesecev #22522

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Zanimivo. Na prvi pogled deluje ponarejeno oz. redial. Tipična pozicija za take in drugačne znake je hkrati pri 3. in 9. uri. Podobnih ur na temo nacistične Nemčije in SSSR imaš polno (seveda redial novih primerkov). Po drugi strani pa take ure še nisem videl, niti mi ne pride na pamet, zakaj bi se v današnjem času nekdo sploh trudil z izvedbo takega rediala (če smo realni, tudi na področju bivše države taka ura nima posebne vrednosti).
Zahvale: MorskiPas, druID

Last Edit: od Slamca.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3
minutka.si minutka.si minutka.si