minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: VIP in ure

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22685

  • Fenix
  • Fenix avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 15
  • Karma: 1
  • Thank you received: 2
Aja, je pa v anglosaškem prostoru med politiki ena očitna izjema: Justin Trudeau s svojim prekrasnim IWC Portuguese Regulateurjem.



Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Fenix.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22686

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
nisem še videl prestžne ure na osebnih znancev....lahko bi posnel našega najboljšegab izdelovalca izpuhov...pa se mi ne da....mogoče bi bil za stvar....nekje...vsekakor bi ga moral vprašat....če lahko?????


seeyou.....

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22687

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Fenix napisal: Zaradi nizke horološke kulture pri nas gre to pač lažje skozi kot kompenzacije v obliki avtomobilov ali vikendov.


Predvsem pa foušarije. Prehitro se pomisli na neke čudne izvore denarja ipd... kaj pa to, da je nekdo namest 20K za kuhno dal 15K in si ob tem kupil uro za 5K?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22688

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62
V zadnjem letu sem ogormno videl kako se odvijajo posli v sloveniji,...lahko samo povem, da ima lastnik in direktor enega večjih gradbincev pri nas v svoji pisarni omaro polno zapakiranih dragih daril. Montblanc peresa, montblanc manšetni, omege semaster... Njim je pač to dajat okoli kupovanje zvestobe in hkrati jim je to drobiž. Jaz sem iz te omare prejel zaenkrat samo manšetne :P Čakam na omega škatlo hahaha (upam pa da je videl da nosim rolexa in me mogoče čaka še kaj boljše v prihodnosti :lol: :laugh: )

Drugače pa tudi profesorji ki dajo kaj nase ne šaparajo pri urah. Na elektro faksu jih ima kar nekaj Breitling. No še moja mama je profesorica pa nosi Rolex Datejust,....je pa res da sem ji ga jaz kupil B)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22689

  • izvir
  • izvir avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 77
  • Thank you received: 3
Sem se pogovarjal z lokalnim urarjem, ki mi je dejal, da mu je pred kratkim en podjetnik prinesel na servis zlato omego seamaster. Baje je delal z njo kot svinja z mehom. Ob omembi cene servisa se mu je kar stemnilo pred očmi. Verjetno jo je dobil kot darilo ob kakem poslu in jo nosil kot beaterja. :)

Sicer pa se spomnim "afere" z Alenko Bratušek in njenim Cartiejem. Mislim ... :confused: Pahorju bi pa moralo dol viseti, če nosi Rolex. On je pravi tip za tako uro. "So what?" Saj je predsednik držrave. :confused_b:


Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22690

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
A misliš da je tako samo v Sloveniji?

Pablo napisal: V zadnjem letu sem ogormno videl kako se odvijajo posli v sloveniji,...lahko samo povem, da ima lastnik in direktor enega večjih gradbincev pri nas v svoji pisarni omaro polno zapakiranih dragih daril. Montblanc peresa, montblanc manšetni, omege semaster... Njim je pač to dajat okoli kupovanje zvestobe in hkrati jim je to drobiž. Jaz sem iz te omare prejel zaenkrat samo manšetne :P Čakam na omega škatlo hahaha (upam pa da je videl da nosim rolexa in me mogoče čaka še kaj boljše v prihodnosti :lol: :laugh: )

Drugače pa tudi profesorji ki dajo kaj nase ne šaparajo pri urah. Na elektro faksu jih ima kar nekaj Breitling. No še moja mama je profesorica pa nosi Rolex Datejust,....je pa res da sem ji ga jaz kupil B)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22691

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

criptus napisal: A misliš da je tako samo v Sloveniji?


No po večletnem delu v tujini je iz izkušenj razlika ta da, v sloveniji je to na naslednjem nivoju in vsak dan :)

izvir napisal: Pahorju bi pa moralo dol viseti, če nosi Rolex. On je pravi tip za tako uro. "So what?" Saj je predsednik držrave. :confused_b:

Se strinjam :laugh:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22693

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Ah saj sem bil tut jaz 3 leta v tujini. Provizije in nagrade pri poslih so normalna stvar po celem svetu....

Pahorju morda ure ne pomenijo toliko kot nam in je koneckoncev če ima na roki neko povprečno klasiko, ki se ujema z garderobo čist v redu. Pa tut če bi mel kako ta pravo v vitrini bi kvečjem ostala tam. Dost je pameten, da se vozi okoli s katrco, ker javnost bi ga linčala če bi se s privat naprimer Mercedesom. Tako pač je. Obama na primer ali Clinton sta v času predsednikovanja nosila kake osnovne ure, sicer estetsko uredu a v denarju nobene izjeme. No, danes je malce drugače :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22694

  • izvir
  • izvir avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 77
  • Thank you received: 3
Sam se večinoma okoli prevažam tudi z avtom, od katerega je že moja ura dvakrat dražja. Sem pač tak tip človeka. Pri čevljih, urah in parfumih pa ne šparam.

Pahor nosi pa kreatorska oblačila, se pritožuje nad svojimi gubami pri 55ih in je mačo pozer. Tipičen tip za Rolex. Tole s katrco ni nič drugega kot pozerstvo. Večino časa se giblje med samo elito. Poleg tega je še športnik. In da tak tip ne bi imel na roki Air Kinga ali Day Date dvojke? Verjamem, da če bi nosil zlatega Presidenta, bi se res preseraval, z nekim športno-klasičnim Rolexom pa gotovo ne. Tudi sam se gibljem v krogih, kjer provizije dosegajo tudi po 50 tisočakov (predvsem javne dražbe). Nisem še videl, da bi kdo dobil namesto kuverte kaj drugega. Mogoče je pa naš direktor, kljub temu, da nosi Breitling (in hkrati sovraži Rolex) navajen drugačnih manir.

Na ljubljanski pravni fakulteti ima eden izmed predavateljev klasičnega GMT Masterja, na mariborski pa Caletravo. :beer:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 6 let 2 mesecev #22695

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62
Srb ki veselo kupuje banke in ostalo po Sloveniji nosi zlatega Breitlinga :laugh:


Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.
minutka.si minutka.si minutka.si