minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Moje izkušnje, kaj nosim, katera ura mi je všeč.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Moja prva ura :)

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13183

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Online
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Za prave ljubitelje in fane verjetno poseben dogodek. Pa dajmo kako o tem napisat ;)

Js se ravno ne spominjam točno katera je bla prva zato bom omenil dve. Seiko 5 od očeta, ne nova najbrž in seveda avtomatik. Potem pa še ena, ki mi jo je dal stric, kar tako z roke... Imela je rjavo številčnico, vrtljivo luneto in je bla kvarčna. Znucana je bila do konca in ni dolgo delala, verjetno ni bila nič posebnega a meni je bla najlepša. Navdušenja, ki sem ga čutil takrat, danes ne bi mogel več doživet, niti če bi mi kdo z Roke podaril Rolex ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13184

  • LukAkuL
  • LukAkuL avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 249
  • Karma: 1
  • Thank you received: 18
Moja prva ura je bila Casio, ki sem jo dobil od očeta. Uro sem izgubil mislim, da še isto leto, ko sem smučal na Kopah. Vem, da me je jezilo, ker ni imela sekundnega kazalca. Nekako imam v spominu, da je bil prvi vtis "uf, a je pokvarjena?"


Drugo uro, kot vse naslednje, sem kupil sam, verjetno v 4. razredu OŠ. Bila je nekaj v stilu Casio G-shock, ker takrat je moralo bit plastično, veliko, obvezno z lučko, "wasserdicht" in lahko je padla na tla :) Ura ne vem kje je, imam pa škatlo!


Tretjo uro sem kupil v 8. razredu. Seveda, Casio. Imel sem jo neskončno rad, ker mi je enkrat rekla punca od kolega, da ji je všeč. Ni mi jasno zakaj je v takšnem stanju.


To so nekako bile prve ure.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13186

  • oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
ooojaaa. Spomnim se :) ruska slava, z belo številčnico in malimi sekundami pri 6 uri. Spomnim se dneva, ko mi jo je oče dal na roko. Tolk živo se tega spomnim, kot prvega poljuba :) :) :) . Ponosno sm hodil znjo po ulici in po šoli in gledal, kaj majo drugi na rokah. Se mi je zdelo, da mam js najbol fensi uro na svetu. Potem pa....pride k meni en.... :evil: :evil: pa me vpraša, če je ura vodotesna? Jaz pa, NORMALNO DA JE!!!!! Jo dam v en sod poln vode in rečem; vidiš, da je, če grejo mehurčki ven, kot pri potapljačih :evil: :evil: :evil: . Ura se je za vedno ustavila, jaz pa z tistim fantom še dolgo nism govoril. To je bilo v 2.razredu.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13187

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Online
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
hahaha lol ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13188

  • oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38

criptus napisal: hahaha lol ;)

men ni blo smešno :laugh: oče ja prišel kar mal razočaran od urarja. En kup smeti je baje prišlo v ohišje :laugh:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13191

  • sablfish
  • sablfish avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50
Spomnim se, da sem prvo ročno uro dobil od očeta, bila pa je baje od dedka. Nimam pojma, kakšna znamka, vem samo, da je bil navijač izlate barve. Vsi so takrat nosili quartz, mehanika je bila out, jaz pa sem jo s ponosom nosil. Vsaj do morja, ko sem iz vode pobral kamen z uro na roki. Žal mi je, da si nisem zapomnil, kaj je to bila zaena.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13192

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
Imel sem nekaj običajnih kvarčnih ur, nič posebnega.
Prve se ne spomnim.
kot sem že napisal, sta mi najbolj v spominu ostali dve francoski uri, navijača firme se ne spomnim.
Dobil sem jih od strica.
Lahko bi se reklo, da sta to bili moji prvi pravi mehanski uri...

Sicer ju dosti nisem nosil, ker bi me ljudje čudno gledali.
Pozlačen klasični navijač na 15 letnem fantu...isto kot sedaj.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Shadow.

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13193

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Online
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Ja sej pri nas te z dobro uro ali BMW jem takoj stigmatizirajo kot postavljaca. Ce ma pa zena kuhno za 20.000 eur ali stara mama sesalc za 4.000 je pa vse OK. No sej se ne oziram dost na to a je zanimivo...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13194

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Čeprav ura običajno ni preveč opazna, večina pa itak drugega kot Rolexov ne prepozna. Avto je bolj opazen. Je pa tako, da z izjavo, da tvoja ura stane več kot 50 do 200 evrov hitro pridobiš oznako snoba. Da o 4 in 5-mestnih zneskih ne govorim. Ravno zato so taki forumi odlični, ker nas druži en interes, pri čemer pa ni zgražanja nad (nizkimi in) visokimi cenami. Razen če je ura neupravičeno draga, ne pa kar apriori ker stane 1000 evrov.

Še moja prva - Ena plastična digitalna v G-shock stilu. 50m vodotesna, kar se mi je takrat zdelo totalen wau, ker tako globoko pač ne bom šel. Ampak sem jo sčasoma založil nekam in potem do nekega Timex retro kalkulatorja par let nazaj ur nisem nosil, potem pa kmalu dedkov ruski navijač. And the rest is history, ja. :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Moja prva ura :) pred 9 let 3 mesecev #13196

  • blazb
  • blazb avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 156
  • Karma: 9
  • Thank you received: 17
Moja prva je bil za tiste case in osnovnosolca zelo zazeljen digitalni Timex. Dobil sem ga za en bozic, pomojem,da 89 ali pa 90ega. Oce, ki je veliko delal v Rusiji mi je kasneje vcasih prinesel kakega Poljota ali Raketo. Prva ura, ki sem si jo kupil sam je bila Certina DS Cascadeur, prva "resna ura" pa Breitling Superocean. Tega sem dobil za diplomo. Obe nasteti uri se vedno imam.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si