minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Moje izkušnje, kaj nosim, katera ura mi je všeč.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Okvare ur

Okvare ur pred 9 let 9 mesecev #11680

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Trenutek, ki si ga ne želimo a se preprosto zgodi. Se vam je ura že kdaj pokvarila? Kaj, zakaj, stroški...

Meni je kmalu po nakupu sodelovanje odpovedal moj TAG. Ura se je ustavila oz. je nekaj trenutkov delala nekaj ne. Po hitrem pegledu mehanike (transparentno dno) sem ugotovil, da je popustil eden od vijakov in je del mehanike obvisel izven svojega ležišča. Da ne bi pišlo do resnejših poškodb sem preprosto izvlekel krono ter tako ustavil tek mehanizma.

Urar (uradni servis SloWatch) mi je seveda porihtal zadevo zastonj, saj je bila ura še v garanciji. Zakaj je do tega pršlo težko rečem. Morda zato, ker sem uro imel (le enkrat) na biciklu kjer jo je na mekedamu precej prerukalo. No najbrž se to ne bi smelo zgodit a na natančno mehaniko tresljaji sigurno ne morejo vplivat dobro... Od takat uro vedno dam z roke ko počnem kaj, kar povzroča tresljaje ali sunke...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Okvare ur pred 9 let 9 mesecev #11681

  • Janez
  • Janez avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 123
  • Karma: 5
  • Thank you received: 5
Zadnja ura ki mi je odpovedala je bila tudi moja prva, neka digitalna z 10 melodijami, kar me je tedaj kot mulčka precej užalostilo. :(

Potem sem od babice dobil Seiko5, ki mi je služil med šolo in vojsko in dela še danes (10+let brez enega servisa). Občasno gre z mano v hribe. B)

Potem en Maurice Lacroix, ki tudi ni zahteval drugega kot novo baterijo tu in tam, tudi dela še danes. Ker je od nakupa minilo nekih 10+ let, je pa moda prišla tako daleč, da ga zdaj nosijo kar moja mati. :silly:

Zdaj sem pa na Rolexu, ti se pa itak ne pokvarijo ane? :evil:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Okvare ur pred 9 let 9 mesecev #11682

  • Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 317
  • Karma: 18
  • Thank you received: 31
Po mojih izkušnjah in tudi po pripovedovanjih zainteresiranih, bi lahko okvare ur razdelili na tri kategorije;
-Tiste konkretne, zaradi neprimerne – invazivne uporabe.
-Dvomljiv tek; nedopustno oz. pretirano prehitevanje ali zaostajanje, pa tudi preprosto nedelovanje zaradi imanentne stvarne napake.
-In tudi tiste sitnosti in težave, ki se pojavijo zaradi neuporabe urce v predolgem časovnem obdobju, kjer se prično vsakovrstni problemi zaradi izsušitve maziva, ali izločanja vlage iz njega, zaradi oksidacije, okorelosti lasne vzmeti nemirke, ali navijalnega bobna, lahko tudi nano sprijetja stičnih površin zobničkov in podobno..

Sam imam dva primera, za katera bi lahko rekel, da spadata v to zadnjo kategorijo. Pa ne zato, ker bi urce pustil predolgo v mirovanju, ampak domnevam, da bi to lahko pričakoval že kmalu po nakupu, saj sta obe, po podatkih, ki so mi na voljo, že v salonu verjetno stali dlje, kot bi bilo še dopustno. Ker sta obe še v garanciji do Oktobra, se bom odločil za poseg v tem roku, da se ta težava, (sicer meni zelo zoprna lastnost, če ura zaostaja), odpravi.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Okvare ur pred 9 let 8 mesecev #11888

  • Johnny K.
  • Johnny K. avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 111
  • Karma: 3
  • Thank you received: 4
Na dopustu sem s Hamiltonom Khaki Officer Auto enkrat zašel v bazen. Vanj je vdrla voda, kljub 100M oznaki. Ker sem bil precej daleč od doma, sem komaj po enem tednu prišel do servisa. Prva informacija je bila, da je ura posušena in vse OK, druga pa, da je del krone razžrlo. Tri tedne bom brez :(
Mehanizem (ETA 2824-2) je sicer čisto ok, vse ostalo tudi. Jezen sem nase, ker je nisem mogel sneti in žalosten, ker gre za mojo prvo resno uro, ki bi jo z lahkoto obvaroval pred vdorom vode. Pohvala pa slowatch servisu, ker je bila prva informacija podana že takoj, krona pa gre v okvir garancije.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Johnny K..

Okvare ur pred 9 let 8 mesecev #11891

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Vsekakor morajo upostevat garancijo. Ura v garanciji ne sme spustit. Tu ni tvoja napaka. 100 m vodotesnosti je cist OK za bazen, tut če skačeš v vodo z njo (večji pritisk ob tem deluje nanjo)..

Johnny K. napisal: Na dopustu sem s Hamiltonom Khaki Officer Auto enkrat zašel v bazen. Vanj je vdrla voda, kljub 100M oznaki. Ker sem bil precej daleč od doma, sem komaj po enem tednu prišel do servisa. Prva informacija je bila, da je ura posušena in vse OK, druga pa, da je del krone razžrlo. Tri tedne bom brez :(
Mehanizem (ETA 2824-2) je sicer čisto ok, vse ostalo tudi. Jezen sem nase, ker je nisem mogel sneti in žalosten, ker gre za mojo prvo resno uro, ki bi jo z lahkoto obvaroval pred vdorom vode. Pohvala pa slowatch servisu, ker je bila prva informacija podana že takoj, krona pa gre v okvir garancije.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Okvare ur pred 9 let 8 mesecev #11935

  • sablfish
  • sablfish avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50
Moja zadnja "okvara", se je zgodila na Poljotu Aviator s kronografom. Vodotesnost 5 ATM, a je le nekako vdrl dež v ohišje, ko sem s krono naprej vozil moped po nalivu. Od takrat (2 tedna), mi prehiteva za 40 min(!) na dan. Z vklopljeno štoparico pa ca. 25 min. Po logiki, bi ura morala zaostajati, kadar nekaj ovira tek mehanizma, ali pač ne?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein

Okvare ur pred 9 let 8 mesecev #11943

  • Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 665
  • Karma: 28
  • Thank you received: 65
Če nemirko pri uri nekaj ovira se zmanjša amplituda ure (gibanje nemirke, običajno 270 stopinj). Manjše gibanje nemirke pomeni krajši čas nemirke, nemirka se giblje hitreje. Ura zato prehiteva.
Zahvale: criptus, petrussa

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Levjul.

Okvare ur pred 9 let 8 mesecev #11945

  • sablfish
  • sablfish avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50

Levjul napisal: Če nemirko pri uri nekaj ovira se zmanjša amplituda ure (gibanje nemirke, običajno 270 stopinj). Manjše gibanje nemirke pomeni krajši čas nemirke, nemirka se giblje hitreje. Ura zato prehiteva.

Aha...potem pa bo to to. V vsakem primeru jo moram itak servisirat in očistit. Hvala za pojasnilo.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Okvare ur pred 9 let 7 mesecev #12203

  • Johnny K.
  • Johnny K. avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 111
  • Karma: 3
  • Thank you received: 4
Pred kratkim sem s servisa Slowatch dobil popravljeno uro, ki je bila pri njih na servisu zaradi vdora vode. Ob natančnem pregledu številčnice pa ugotavljam, da so na njej madeži in da so robovi nekaterih številk rahlo razmazani.
Naj jo vrnem na servis in zahtevam menjavo številčnice?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Okvare ur pred 9 let 7 mesecev #12204

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Johnny K. napisal: Pred kratkim sem s servisa Slowatch dobil popravljeno uro, ki je bila pri njih na servisu zaradi vdora vode. Ob natančnem pregledu številčnice pa ugotavljam, da so na njej madeži in da so robovi nekaterih številk rahlo razmazani.
Naj jo vrnem na servis in zahtevam menjavo številčnice?


Vsekakor vrni. Delo ni opravljeno kot bi bilo treba. Le menjava številčnice je najbrž tvoj strošek, če ura ni bila v garanciji in si sam odgovoren za vdor vode.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.
  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si