minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Rolex

Rolex pred 3 let 7 mesecev #27000

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Cene novega submaraniera Date na jeklu je za 200 € višja od prejšnje verzije. Enako je tudi za No Date in za Hulka.

www.rolex.com/watches/submariner/m126610ln-0001.html

Tudi, če bi primerjali cene pred prejšnjo podražitvijo (januar 2020) ne pridemo na razliko omenjenih 1.700 €.
Npr. No Date je iz 6.950 € od decembra 2019, zasel na 7.550 €, sedaj pa je nova 41,0 mm verzija 7.750 €.
Enaka razmerja so tudi za ostale Sube.
Zahvale: criptus, MorskiPas

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Rolex pred 3 let 7 mesecev #27038

  • dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 133
  • Karma: 2
  • Thank you received: 40
Če bo stanje dobav kot v zadnjem letu, bodo dediči podedovali kvečjemu le mesto v čakalni vrsti :D

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Rolex pred 3 let 5 mesecev #27119

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Rolex je 'religija' ...

mal daljši zapis za krajsanje meglenih dni in naslajanje :)

www.esquire.com/uk/watches/a34504224/rolex-watches/
Zahvale: haifisch

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Rolex pred 3 let 5 mesecev #27120

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Zanimiv članek. Pogrešam pa malo več poudarka na nekaterih tehničnih dosežkih Rolexa, kot so dejstva, da je sam razvil lastno vrhunsko spiralo (leta 2000), ki je od leta 2005 še bolj dodelana (Paracchrom Blue Hairspring). Ali pa to, da je leta 2005 razvil lastni blažilec stresov (antishock) - Paraflex. Da ima lastno razvit regulator mehanizma: Microstella. Da ne govorim o temu, da je Rolex izumil rotor že leta 1931, ki se od leta 1933 samonavija v obe smeri. Ali kako je Rolex že kar nekaj čas rotor postavl na umetnih kamnih in ne na krogličnih ležajih, za kar potrebuje manj delov in je s tem občutno zmanjšal medsebojno trenje, ter s tem podaljašal priporočeni interval med servisi (kar se tega sklopa tiče) na 8 let. Rolex ima v svoji zgodovini preko 400 patentov.
Premalo je napisano na to temo. Obstajajo(mo) ljubitelji tega brenda, ki jim je bolj pomembno to, kot kdo vse nosi ali je nosil Rolex..
Meni je že fascinanten podatek, da so po letu 2015 še bolj rigorozno pristopili k lastnemu standardu Superlative Chronometer, ki se glasi na maksimalno dnevno odstopanje +- 2 sskunde in zato je edini proizvajalec na svetu, ki mehanizam testira pred vgradnjo v uro in potem, ko je postavljen v končni izdelek. Še bolj fasicnantno mi je pa to, da je kompletna ponudba sestavljena iz Superlative Chronometer standarda (tudi llinije za dame) in da je v najcenejši moški model Oyster Perpetual (5,6 k€) vloženo maksimalno možno notranjega dela, kot pa v tistem, ki je 12x dražji. MIslim, da na tej stopnji luksuznega razreda ne obstaja brend, pri katerm se kupec lahko počuti popolnoma enakopravno v primeru nakupa najcenejšega modela, kot tisti, ki je kupil vsaj enkrat dražjega.
Npr. ravno te dni predstavljajo Oyster Perpetual, modele za omenjenih 5,6 k €, ki ga poganja isti mehanizem, kot pa za skoraj enkrat dražji Submariner z 70 urno rezervo moči.
Če pomislim, kakšen cirkus zganja Grand Seiko zaradi -+1 pri Spring Driveu, kjer gre za eletktronsko regulacijjo točnosti mehanskega kalibra, Rolex pa na čisti mehaniki dela +-2....
Zahvale: criptus, MorskiPas, mato7, druID, pam69

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od haifisch.

Rolex pred 3 let 5 mesecev #27195

  • AliG
  • AliG avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 21
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Sicer se večinoma strinjam z napisanim, ampak se bom vseeno navezal na zadnji odstavek in omembo (Grand) Seikota s temle YT videom

.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Rolex pred 3 let 5 mesecev #27196

  • haifisch
  • haifisch avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 483
  • Karma: 27
  • Thank you received: 331
Nikoli nisam posamične ure ali posamezne proizvajalce primerjal na način, katera ali kdo je boljši. O teh stvareh se ne morejo zediniti niti največji horološki strokovnjaki, kaj šele takšni amaterji, kot smo mi tukaj, kjer je subjektiven faktor zelo močen, čeprav ni realen.
Sploh podobni bombastični in bedasti naslovi objavljeni iz strani raznih "profesionalnh" YT kanalov, s ciljem pridobivanja čim več ogledov so pa zgodba za sebe.
Nikjer v tistem, kar sem napisal, nisem povedal, da je Rolex boljši od Grand Seika. Dotaknil sem se samo segmenta preciznosti , kjer so leta in leta trobili o tej eni ozroma pol sekunde dnevno, v bistvu pa gre za dva različna koncepta. Drugače pa cela mehanska linija Grand Seika, vključno s kalbiri s frekvenco 5 Hz, ne dosega COSC Chronometre standarda.
Mogoče si zaradi tega dobil vtis, da sem se lotil GS in s tem znova sprožil tisto staro: Beatles ali Rolling Stones? Jaz imam najraje Pink Floyd, imam pa vse od Beatlov in Stonsov. Škoda, da ni vse tako dosegljivo tudi v urarstvu.
Zahvale: criptus, Noxy.slo, mato7, pam69

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od haifisch.

Rolex pred 3 let 2 tednov #27468

  • uncle_sam
  • uncle_sam avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 86
  • Thank you received: 7
Ker se o tem veliko piše, me iz radovednosti zanima, kaksne pa so to cakalne dobe?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Rolex pred 3 let 2 tednov #27469

  • criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Odvisno od modela. Za Daytono boš čakal 5 let, za SeaDwellerja je koleg ačakal mislim da eno leto...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Rolex pred 3 let 2 tednov #27470

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

criptus napisal: Odvisno od modela. Za Daytono boš čakal 5 let, za SeaDwellerja je koleg ačakal mislim da eno leto...


Tako je,..seveda pa je zelo odvisno koga poznaš in kakse imaš veze,...v čakalni listi lahko hitro narediš: desni klik > vstavi vrstico zgoraj :laugh:
Poznam ljudi ki cakajo GMT/SUB tri leta in poznam ljudi, ki so omenjene ure dobili v parih mesecih/tednih...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

Rolex pred 3 let 2 tednov #27471

  • uncle_sam
  • uncle_sam avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 86
  • Thank you received: 7
Hmm... Malalan ali se splaca kam drugam?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si