minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Obvestila in novosti o portalu in forumu.
  • Stran:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: AUTOMATIC PROBLEM?

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27020

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 109

criptus napisal: Nocem sicer simfat Seika, ampak imel sem eni 2 5ki ze leta nazaj pa sta obe delali glih 10 let. Seveda brez kaksnih revizij ali servisov vmes. Potem so mi urarji takrat rekli, da je dala skozi svoje in se ne splaca popravljat. Eno celo mislim, da se imam nekje

MAH, PODOBNE ŠTORIJE SEM ŽE SLIŠAL...foter je 50 let nazaj dobil Darwila, pa so mu rekli da ga bo itak čez dve leti vrgel v smeti...evo ga pri meni in dela BP...ko švicarska ura...frend je 30, mogoče več, let nosil Seiko 5...sploh ga ni dal z roke...morje, voda, dež, sneg...?!?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27021

• Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 448
Še enkrat, pravim, da je razlika med starimi in novimi urami, pri Seiku sploh. 7009, ki ga je delal Alig je bil nekako še zadnji ok, če bi se spravil danes podirati 7s26, bi videl, da se je dosti stvari spremenilo. Pa načeloma niti nisem imel v prejšnji objavi serij 7 v mislih, tudi boljši 4R36 je pol plastike in nobena perla, če smo iskreni (imam 4R36-04Y0 zase in ga rad dam na roko, super ura, samo sem iskren in rečem bobu bob). Tudi, recimo, če se primerja obraba ''hakljev'' na Seikovih magic lever vilicah (to je kos, ki, na kratko povedano, povzuje vrtenje uteži z navijanjem vzmeti), je bilo jeklo pri starih petkah praktično večno, pri novih pa se zobje obrabijo lahko že v enem desetletju. Ok, smo skrenili iz teme, hotel sem samo reči, da generalno gledano gremo na slabše, saj Seiko tu ni neka izjema, so tudi drugi. Da zaključim še z Darwilom, pri Darwilu so vedno mehanizme outsourcali iz Švice, videl in delal sem na kar nekaj urah, je kar pestra paleta različnik kalibrov, katere so gostila ohišja Darwila. Zagotovo pa je v teh urah najbolj pogosti Unitasov 6325, za katerega velja vsesplošno mnenje, da je en najbolj robustnih strojev v zgodovini urarstva, nič čudnega, da je očetov Darwil zdržal tako dolgo. Danes takih več ni, razen Unitasa 6325, ki ga (če se ne motim) delajo še vedno:lol:
Zahvale: MorskiPas, haifisch, little.horologiarium

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27023

• MorskiPas
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Dobro jutro
ura je 10.15....?!?

Attachments:

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27024

• AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Koliko sta zdržali?

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27025

• MorskiPas
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

AliG napisal: Koliko sta zdržali?[/quote

Zjutraj, ko sem se zbudil ob dasetih se pogledal na uri... že neki časa sta obe na rokah...

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27026

• AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Torej nosiš jih na roki in stojita?

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27029

• mato7
  • mato7 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 30
Nekoliko ne razumem te debate.... pač mehaniko/avtomatiko je treba servisirat tukaj ni neke znanosti... smola pač, da se je ustavilo par ur hkrati to je pač tako pri večjem številu ur v zbirki.

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27034

• MorskiPas
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert

mato7 napisal: Nekoliko ne razumem te debate.... pač mehaniko/avtomatiko je treba servisirat tukaj ni neke znanosti... smola pač, da se je ustavilo par ur hkrati to je pač tako pri večjem številu ur v zbirki.

tudi jaz ne razumem zakaj se pleteš v štorije, k jih ne razumeš....preskoči...preberi še enkrat od začetka...jaz nisem od včeraj...pač se je zgodilo, naenkrat, in mi je nerazumljivo...ure so različnih leta proizvodnje....

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27035

• mato7
  • mato7 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 30

MorskiPas napisal:

mato7 napisal: Nekoliko ne razumem te debate.... pač mehaniko/avtomatiko je treba servisirat tukaj ni neke znanosti... smola pač, da se je ustavilo par ur hkrati to je pač tako pri večjem številu ur v zbirki.

tudi jaz ne razumem zakaj se pleteš v štorije, k jih ne razumeš....preskoči...preberi še enkrat od začetka...jaz nisem od včeraj...pač se je zgodilo, naenkrat, in mi je nerazumljivo...ure so različnih leta proizvodnje....

Sem mislil, da so forumi zato, "da se pletejo štorije".... uau sva že dva, ki očitno nisva od včeraj.... zakaj se ti je ustavilo 5 ur ti nobeden na forumu ne bo povedal... ampak ker ti očitno rade "padajo na tla" je mogoče to.... mogoče so se namagnetile.... mogoče kot sem ti že napisal so se pač hkrati ustavile.... who knows... nesi na servis.
Moj namen je bil samo omeniti, da je debata "brez obiska servisa" streljanje v prazno!

AUTOMATIC PROBLEM? pred 1 mesec 2 tednov #27036

• AliG
  • AliG avatar
  • Gost
  • Gost
Preko spleta je res težko priti do nekega pametnega zaključka kaj se z urami dogaja. Mogoče so pa šle na kakšen potapljaški izlet in jih je pozabil v razgretem avtomobilu/soncu na >60'C :whistle:
Zato pa toplo priporočam vsem ljubiteljem mehaniskih ur da reskirate teh 150€ in si nabavite timegrapher (npr Weishi nr.1000). Z njim se da marsikaj razbrati v kakšnem stanju je mehanizem, konec koncev pride zelo prav, ko kupuješ novo ali rabljeno uro. Vržeš gor in v parih minutah veš ali je vse v deklariranih tolerancah, če ni pač zavrneš. Toliko v razmislek.

• Stran:
  • 1
  • 2
  • 3
minutka.si minutka.si minutka.si