minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Debate o vsem drugem...
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Zavarovanje ur

Zavarovanje ur pred 1 leto 7 mesecev #28121

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Ni čisto in-line s to temo pa vseeno. Nosit uro je včasih nevarno ...

quillandpad.com/2022/08/20/how-dangerous...the-risks-reprise-2/

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Zavarovanje ur pred 1 leto 7 mesecev #28122

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

Klem1 napisal: Zivjo. Ne gre se za seiko. Ne gre se za ure v sefu. Gre se za kolekcijo ki jo rotiram in zelim imeti zavarovano za primer kraje, ropa. Sicer pa tudi ce bi se slo za nizjo vrednost, tako kot delujejo npr hodinkee itd v isa placunes procent zavarovalne vsote……
Hvala za nasvete vsem.


No to je pa ze malo boljsi opis problema. Naslednjic zacni z malo vec backstorya drugace ne vemo kam pes taco moli. Zato pa je moj prvi dogovor tak kot je. Mislim pa da po tvojem opisu nebos prisel skupaj z zavarovalncio. Ze pri morju se bo zataknilo….kaj sele pri poskodbah in kako je nastala.

Kar se tice Hoodinke imajo tudi tam svojo definicijo zlomljene/poskodovane ure, vision izplacane zavarovalne škode in kaj pomeni izguba ure. Tako da tukaj zna priti hitro do zahtevkov, ki jih je težko uveljavljat (kar ni nepričakovano). Pozitivno je, da je tatvina po vsem svetu krita, zato je potrebno le policijsko poročilo. (zanimivo to bi se dalo izkoristit če malo podkupiš kakega policaja v slo ali ex-yu).

Jaz mislim, da je v tvojem primeru udariti strategijo minimalnega rizika,kar pomeni dober vgradni skrit sef oz najem bančnega sef. In izpostavitev samo ene ure z malo previdnosti. :)

motorist napisal: Pablo, nisi me razumel. Povedati sem samo hotel, da je mogoče zavarovati vse kar želiš...


Kot da jaz tega nisem napisal ….napisal sem le da zraven pride milijon pogojev. :evil:

motorist napisal: V življenju je tako kot je Klem napisal: kaj in kako komu.


Tudi Pablo je to napisal…ampak v postih najdeš samo sovraštvo do pametnih in poceni ur …čeprav ne vem kje. Vse kar sem napisal je, da se tega ne splača zavarovat. Govorimo vendar o zavarovanju. Sedaj ko je Klem napisal, kaj bi sploh zavaroval se tega sploh ne rabi več omenjat…;)

motorist napisal: Pablo, malo pocenjujoče omenjaš pametne ure. Uro imam da služi svojemu namenu. In pametna ura ima mnogo več funkcij kot n. pr. Rolex. Govorim za sebe. In zato bom nosil pametno uro in ne pregrešno drage uro, samo zato, da bo nekdo, morda mislil kakšen "đek" sem. Pravzaprav jaz bom mislil, da tako mislijo drugi. Pa običajno ni tako.


Jaz podcenjujem zavarovanje pametne ure. Kje se omenjal in zaničeval pametne ure ali pa cenejše ure? Ampak ti si eden unih okoli katerega se svet vrti in si vzame vse osebno vidim….in potem kar sam od sebe začneš razlagat in opravičevat svoja dejanja. Vidim, da te kar boli da nosiš pametno uro, da meni nič tebi nič moraš razlagaš forumu zakaj jo nosiš. :pinch:

motorist napisal: Veš Pablo, sem zbiralec ur. Imam jih kar nekaj. Ne da bi se hvalil kaj vse imam, ampak zato, ker v zbirki uživam. Pa so med temi urami tudi nekatere, ki danes ne dosegajo ceno niti 100 EUR. Pablo cena ni važna, ni važno kaj drugi mislijo, važno je kako se sam počutiš. Če nekdo uživa, da ima ure v sefu pač naj tako živa. jaz ne spadam med te ljudi. Poznam ljudi, ki imajo golf opremo, vredno nekaj deset tisoč EUR. Pa običajno stojijo za šankom, ker golf igrajo katastrofalno. Seveda imajo na roki tudi uro vredno neka tisoč EUR. Pa naj imajo če jim to odgovarja..


Jaz sem mislil, da govorimo o zavarovanju. In se enkrat poceni ure ali pametne ure se ne splača zavarovati. In po vsem videnem tukaj in po feedbacku od urarjev očitno tudi ne dragih. Pa vendar si spet obrnil vse nase in tvojo zbirko (čeprav te po njej ni noben nic vprašal).

motorist napisal: Pa brez zamere, Pablo. O najbolj enostavnih stvareh očitno razmišljava diametralno nasprotno. Pa tudi to je v življenju zanimivo.


Definitivno imaš đek-e kot si ti, ki zavarujejo pametno uro, kljub temu, da ki čez štiri leta tako ali tako ni nič vredna (zaradi samega zastaranja tehnologije, zmanjšanja kapacitete baterije,..itd da nebo pomote ne zaradi tega ker je pametna ura) isti đek-i ponavadi tudi radi zavarujejo spomine in sentimentalne vrednosti (botrova ure pa to). In imaš đek-e kot sem jaz, ki razmišljajo diametralno nasprotno. :beer:

Pa če že sprašuješ in ker vem, da to vse tukaj zanima...sem zbiralec ur. Imami jih kar nekaj. Pa ne da bi se hvalil kaj vse imam, ampak zato, ker v zbirki uživam. Pa so med temi urami tudi nekatere, ki danes ne dosegajo ceno niti 15,000 EUR. Imam tudi pametno uro, čeprav je večinoma v predalu. To pa, zato ker je tam na varnem, da je nerabnim zavarovat (problem solved) :laugh:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

Zavarovanje ur pred 1 leto 7 mesecev #28123

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

criptus napisal: Ni čisto in-line s to temo pa vseeno. Nosit uro je včasih nevarno ...

quillandpad.com/2022/08/20/how-dangerous...the-risks-reprise-2/


Kruta realnost,...tudi sam sem razmišljal o odprodaji zbirke oz sigurno je freeze na nakup novih modelov. Po nemških velemestih je včasih prav neprijetno sploh poleti, ko si v kratkih rokavih. Razmišljam o shiftu na vintage ure na usenjem/natu pasu ( pa ne Patek). Se mi zdi, da do tam znanje povprečnega uličnega roparja se ne seže...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Zavarovanje ur pred 1 leto 7 mesecev #28126

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Dajmo se argumentirano pogovarjat prosim in brez nekih osebnih obracunavanj. To v bistvu res nikogar ne zanima !

moderator

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Zavarovanje ur pred 1 leto 7 mesecev #28134

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Nekaj časa je trajalo, da mi je agent pridobil približne informacije kar kaže na to, da se očitno pri nas prav veliko ur ne zavaruje.

Kot pravi, lahko zavarovanje vrednih stvari (recimo ur, nakita) narediš pri zavarovanju hiše, na neke željene vrednosti. Pri tem je treba priložit slike, račune kar služi kot dokaz, da neko vredno stvar tudi zares poseduješ. Če pride do vloma in kraje vrednih predmetov, morajo obstajat jasni indici oz dokazi, da se je to res zgodilo, na osnovi česar potem uveljavljaš škodo. O trezorjih in načinu hrambe ni vedel nič, niti drugih detajlov (beri drobnega tiska), se pa dobiva kmalu, da mi pripravi še detajle.

Zavarovalnica je Sava. Pa ne delam reklame. Če ima kdo podatke o kaki drugi naj brez težav to tudi napiše če želi.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Zavarovanje ur pred 1 leto 7 mesecev #28145

  • Miha81
  • Miha81 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 238
  • Karma: 13
  • Thank you received: 38
Zavarovanje je možno. V okviru zavarovanja doma, samo moraš dogovoriti s svojim zastopnikom. Običajno se zavaruje samo rop / vlom v prostoru, ki je navedene kot kraj zavarovanja (bivališče). Zavarovalnice zahtevajo seznam ur s serijskimi številkami, letnico izdelave in trenutnimi vrednostmi. Običajno je zahtevano tudi, da so ure zaklenjene v certificiranem sefu.

Izguba ure, nepojasnjeno izginotje, rop izven stamovanja in podobno ne boš mogel zavarovati. Vsaj na našem tržišču ne.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si